Gdzie jest ikona pulpitu

Gdzie jest ikona pulpitu i jak ja dodac do paska zadań ?

viewtopic.php?f=2&t=226888&p=1496249&hilit=ikona+pulpitu#p1496249

Dobra stworzyłem pulpit ale nie mam Quick Launch tam gdzie powinien być ?

Czy to oznacza, że nie masz w ogóle paska szybkiego uruchamiania?

Jeśli tak to kliknij prawym przyciskiem myszy na dolnym pasku stanu i z podręcznego menu wybierz:

Paski narzędzi -> Szybkie uruchamianie

Nie miałem ale chcę mieć tylko pulpit tylko jak zahaczę szybkie uruchamianie to pasek robi mi się dwa razy większy jak to zrobić aby była ikona i mały pasek ?

Możesz pokazać na zrzucie ekranu jak to wygląda?

Dziwnym wydaje mi się dwukrotne powiększenie szerokości paska przy jednej ikonie w pasku szybkiego uruchamiania.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc0 … 4b346.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9da … ba50e.html

Po kliknięciu PPM na pasku stanu “odptaszkuj” opcję Zablokuj pasek zadań

Tak zrobiłem ale tych kropeczek nawet nie mogę przesunąć nie mogę nawet przeciągnąć do pasku zadanie .K… co jest grane ?

A przy odblokowanym pasku zadań próbowałeś ręcznie zmniejszyć jego szerokość?

Próbowałem albo duży pasek albo całkowicie znikał.

OK,

W takim razie spróbuj tego (screeny pokazują mój pasek zadań i pasek szybkiego uruchamiania gdzie mam więcej ikon niż jedna ale oczywiście nie ma to znaczenia):

:arrow: Odblokuj pasek zadań. W tym momencie Twój szeroki pasek zadań wygląda zapewne tak jak na obrazku numer 1.

“Łapiesz” kursorem myszy dolny seprator (kropkowana linia, zaznaczona czerowną strzałką) i przesuwasz go do góry

post-8487-13856533879538_thumb.jpg

:arrow: Po przesunięciu do góry separatora, pasek może być dalej szeroki (tak jak na obrazku numer 2) ale pasek szybkiego uruchamiania jest wyraźnie oddzielony od pozostałych elementów paska zadań.

Jeśli trzeba to “łapiesz” kursorem prawy separator (zaznaczony strzałką) i przesuwasz go w prawo tak aby wszystkie ikony paska szybkiego uruchamiania były w jednym rzędzie.

post-8487-13856533879785_thumb.jpg

:arrow: Po tym “zabiegu” wszystkie ikony są w jednej linii. Teraz wystarczy złapać kursorem górną krawędź paska i przesunąć go w dół.

post-8487-13856533880018_thumb.jpg

:arrow: W ten sposób powinieneś otrzymać wąski pasek zadań, który jeśli chcesz możesz zabkokować aby przypadkiem do znowu nie “zniekształcić” :wink:

post-8487-13856533880225_thumb.jpg