Gdzie jest karta graficzna w laptopie?

(Do No T) #1

Witam, ostatnio grzeje mi sie karta graficzna w laptopie, więc postanowiłem go rozkręcić i przeczyścić troche karte narazie rozkręciłem spód obudowy laptopa jest tam sam cooler pod nim nie ma karty graficznej, czy trzeba rozkręcać całego laptopa żeby dostać się do karty ?

Laptop Acer Aspire 5520

(luger) #2

W standardowym laptopie jest 1 wiatrak, który chłodzi wszystko. Karta nie ma swojego wiatraka.

Przeczyść tylko chłodzenie, wiatrak, wloty i wyloty powietrza. To wszystko, ja to robię raz w miesiącu albo rzadziej.

Polecam podstawkę chłodzącą, ja używam i temperatury są znośne, a laptop pracuje na pełnych obrotach prawie przez cały dzień bo dużo gram (gry).

(Do No T) #3

Przeczyściłem lecz dalej laptop karta sie nagrzewa :frowning:

(Db2524) #4

To znaczy, że działa. :smiley:

A tak serio, to jaką ma temperaturę?

(luger) #5

To wszystko co możesz zrobić w laptopie, zainteresuj się tą podkładką chłodzącą jak chcesz zbić temperaturę.

Latem zawsze sprzęcior mocniej się grzeje, to normalka, laptopy tym bardziej.

No i właśnie jaką ma temperaturę ta karta, że tak się niepokoisz?

U mnie GeForce 9300M GS w spoczynku ma 59-60 st. ,a z podkładką ok. 52-53 st. w porywach do 55

W stresie ok 80 st., może trochę więcej( z podkładką), teraz latem.

(Do No T) #6

Ja mam NVIDIA 7000m speedfan pokazuje że cpu ma 46-48 a GPU 95-101, nie gram w nic mam uruchomione tylko gg i mozille.

(Db2524) #7

To rzeczywiście bardzo dużo. Nawet podkładka tu nie pomoże.

Nie wiem jak jest w laptopach, ale może to kwestia starej pasty termo-przewodzącej. Chyba coś musi odprowadzać ciepło z karty graficznej, więc może ciepło nie przechodzi dobrze na elementy chłodzenia.

(luger) #8

Tak to właśnie wygląda bo na CPU jest normalna temperatura.

Ale… jak znam SpeedFun to może pokazywać błędne wskazania, sprawdź jakimś innym programem.

(Do No T) #9

Everest w ogole nie pokazuje mi czujników. Mam jeszcze pytanie czy chipset karty graficznej znajduje sie pod płytą główną czy jak odkrece dolna pokrywe to gdzies tam ?