Gdzie jest karta graficzna w laptopie?

Witam, ostatnio grzeje mi sie karta graficzna w laptopie, więc postanowiłem go rozkręcić i przeczyścić troche karte narazie rozkręciłem spód obudowy laptopa jest tam sam cooler pod nim nie ma karty graficznej, czy trzeba rozkręcać całego laptopa żeby dostać się do karty ?

Laptop Acer Aspire 5520

W standardowym laptopie jest 1 wiatrak, który chłodzi wszystko. Karta nie ma swojego wiatraka.

Przeczyść tylko chłodzenie, wiatrak, wloty i wyloty powietrza. To wszystko, ja to robię raz w miesiącu albo rzadziej.

Polecam podstawkę chłodzącą, ja używam i temperatury są znośne, a laptop pracuje na pełnych obrotach prawie przez cały dzień bo dużo gram (gry).

Przeczyściłem lecz dalej laptop karta sie nagrzewa :frowning:

To znaczy, że działa. :smiley:

A tak serio, to jaką ma temperaturę?

To wszystko co możesz zrobić w laptopie, zainteresuj się tą podkładką chłodzącą jak chcesz zbić temperaturę.

Latem zawsze sprzęcior mocniej się grzeje, to normalka, laptopy tym bardziej.

No i właśnie jaką ma temperaturę ta karta, że tak się niepokoisz?

U mnie GeForce 9300M GS w spoczynku ma 59-60 st. ,a z podkładką ok. 52-53 st. w porywach do 55

W stresie ok 80 st., może trochę więcej( z podkładką), teraz latem.

Ja mam NVIDIA 7000m speedfan pokazuje że cpu ma 46-48 a GPU 95-101, nie gram w nic mam uruchomione tylko gg i mozille.

To rzeczywiście bardzo dużo. Nawet podkładka tu nie pomoże.

Nie wiem jak jest w laptopach, ale może to kwestia starej pasty termo-przewodzącej. Chyba coś musi odprowadzać ciepło z karty graficznej, więc może ciepło nie przechodzi dobrze na elementy chłodzenia.

Tak to właśnie wygląda bo na CPU jest normalna temperatura.

Ale… jak znam SpeedFun to może pokazywać błędne wskazania, sprawdź jakimś innym programem.

Everest w ogole nie pokazuje mi czujników. Mam jeszcze pytanie czy chipset karty graficznej znajduje sie pod płytą główną czy jak odkrece dolna pokrywe to gdzies tam ?