Gdzie jest kosz w WinXP?

pewnie pytanie banalne ale usunąłem kosz z pulpitu i nie wiem jak go z powrotem przywrócić .

w zaawansowanych ustawieniach pulpitu zaznaczasz przy koszu

koszxb3.th.jpg

Jeśli chodzi o lokalizacje Kosza na dysku to znajduje się on w: C\RECYCLER. UWAGA: jest to ukryty folder systemowy na dysku, aby go zobaczyć trzeba włączyć wyświetlanie plików systemowych.

Witam

  1. Znajdź puste miejsce na pulpicie i utwórz folder nazwany “Kosz.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}”.

  2. Na pulpicie pojawia się ikona Kosza. Możesz go usunąć kiedy chcesz.

Pozdrawiam

Hm… a ja sie zastanawiam jak Ty ten kosz usunąłeś … Pozdrawiam!

Aby przywrócić ikony kosza:

Klikasz na Pulpit PPM -> Właściwości -> Zakładka “Pulpit” ->Na dole “Dostosuj Pulpit”

W oknie “Elementy pulpitu” klikasz na ikonie “Kosz (pełny)” i przycisk “Przywróć domyślną”

Potem zaznaczasz “Kosz(pusty)” i tak samo “Przywróć domyślną”

niestety ta metoda nie pomogła, kosz nie pojawia się

Wrzuć to do notatnika i xapisz z rozszerzeniem .reg

Po dodaniu tego do rejesru (dwuklik myszką) w opcjach folderów będziesz mieć pozycję “Pokaż Kosz na pulpicie” - wystarczy zaznaczyć (ewentalnie odświeżenie pulpitu lub restart kompa w ostateczności)

Kod pochodzi z prezentacji z vortalu “WinXP sztuczki i kruczki cz.II” lub jakoś tak

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\RecycleBinOnDesktop]

"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\HideDesktopIcons\\NewStartPanel"

"Text"="Pokaż Kosz na pulpicie"

"Type"="checkbox"

"ValueName"="{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"

"CheckedValue"=dword:00000000

"UncheckedValue"=dword:00000001

"DefaultValue"=dword:00000001

"HKeyRoot"=dword:80000001