Gdzie jest plik boot.ini?

Poczytałem co nieco co zrobić dgy sie miało 2 systemy i usunęło jeden aby nie pytał komp przy starcie z którego systemu stertować.

Ja miałem na tym kompie 2 systemy: Millenium na partycji C:, oraz 2000 Proff. na partycji D:

Sformatowałem partycję C: aby pozbyc sie Millenium i teraz jest czysta. Musze teraz zmodufikować plik boot.ini i tu dwa pytania:

  1. Gdzie jest ten plik boot.ini bo wyszukaj pliki lub foldery nie znajduje go

2 Czy moge napewno modyfikować go aby nie pytał na starcie, jeslki pozostawiłem system który jest na partycji D: a nie C:.(pytam bo te tematy poruszały kwestie po usunięciu systemu z drugiej partycji czyli D: a nie z C: Czy wtedy nie bedzie automatycznie szukał systemu na pierwszej partycji czyli C: i jak nie znajdzie to nie odpali??

Ad.1 boot.ini jest na dysku z windowsem ale trzeba pliki pokazać(wyłączyć ukryj) i włączyć aby pokazywało systemowe pliki.

Ad. 2 Chyba nie odpali, bo c: jest dyskiem, 1. dla windowsa.

I go nie możesz chyba przesuwać lub itd, bo jest on chroniony(chyba).

Qrde, a nie jest tak że on był na partcji C: a ja ją sformatowałem i teraz jak wyłaczę to może nie odpali??

wydaje mi się niestety, że on był na partycji C, należało go przed formatem skopiować.

możesz w konsoli odzyskiwania [trzeba uruchomić z płyty] wpisać: bootcfg i potem zgodnie z tym co pisze na ekranie. Ja sobie jeszcze czasami wpisuje fixmbr po bootcfg…ale tobie to nie potrzebne. Jak już to zrobisz i zalogujesz się do systemu to sprawdź czy w boot.ini jest wpis tylko o jednym systemie. [C]

Nie wiem czy dobrze ropzumiem> Restartuje system a zwłożona płyta instalacujną do systemu 2000(czy Me ten co na C: był??). I potem… zgodnie z tym co na ekranie ale gdzie i kiedy wpisać bootcfg?? I jak uruchoimić konsolę odzyskiwania

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 14:37

A jaka jest lokalizacja liku boot.ini na dysku C:

Spróbuje go stworzyć taki jak mieli inni przy dwóch systemach.

Ciągle mam właczonego kompa więc jeszcze moge cos zrobić

Startujesz z płyty windows 2k i jak będziesz miał opcję wyboru instalacja lub naprawa wybierasz to drugie [chyba R naciskasz] i potem już to co wcześniej napisałem

OK jutro bed walczył bo to w pracy komp. Musiałem wyłaczyć i juz oczywiście nie odpalił. Dzięki.

ale co konsola pomoże i jakiekolwiek zabiegi jak tam były dwa systemy i jeden został sformatowany i przy okazji MBR i wszystkie pliki rozruchowe, które są na C, pomóc jedynie może przeniesienie systemu z partycji na partycje / lub z dysku na dysk /, ale tu widze jedynie format drugiej partycji i instalacja od nowa, chyba że ktoś coś innego podpowie

No więc próbowałem ale niewiele wyszło konsolą. Więc zrobiłem ponowna instalację systemu na partycji C:. Zainstalowałem tam 2000 Proff. więc mam dwa takie same sytemy na partycjach C: i D:. I teraz po właczeniu kompa pojawia sie to co kiedyś: Widzi dwa systemy i pyta który startować, ale jak dam żeby startował z tedo który jest na D: to pojawia sie komunikat, że nie ma lub jest uszkodzony plik: NTOSKRNL.EXE. Ale ja sprawdzałem i ten plik jest tam gdzie powinien być, tzn. w SYSTEM32 i nie powinien byc uszkodzony bo czemu? przeciez na D: było wszystko OK i ja tej partycji nie ruszałem.

Spróbowałem nawet zastapic go chwilowo plikiem o tej samej nazwie i tej samej wielkości który jest w SYSTEM32 ale na C: i tez było to samo. Wróciłem oczywiście do tego pliku który był na D: od dawna i tak zostawiłem.

Czy macie jakies sugestie czym to może byc spowodowane - muslałem że jak juz jest plik boot.ini i widzi dwa systemy to powinien wystartowac z partcji D: bo ona jest OK i system na niej też bo nic tam nie ruszałem (tylko C: sformatowałem)

Podpowiedzcie jakieś rozwiązania. Poszukam jeszcze w necie cos na temat tego pliku NTOSKRNL.EXE

wg mnie jak pisałem wczoraj nic nie zrobisz bo pliki startowe systemu znajdującego się na D zostały skasowane, a boot ini tworzy ścieżki podczas instalacji i i każdy system też umieszcza swoje pliki ale na C, gdzie już ich nie ma po formacie a to nie jest tak prosto nadpisać / praktycznie niemożliwe /, ale niech się ktoś jeszcze wypowie zanim sformatujesz. A jeśli chodzi o NTOSKRLN.EXE jest odpowiedzialny za dokończenie procesu uruchamiania tzn. załadowanie sterowników, i plików jądra, a także wszystkich profilów i końcowych ustawień systemu / ów / można go próbować podmienić ale w danym systemie / -ach / można to robić po załamaniu systemu , ale po formacie i zainstalowaniu nowego chyba nic nie zrobisz

Ale u mnie boot.ini po instalacji na C: systemu 2000Proff. jest juz chyba dobry, bo gdy uruchamiam system to pokazuje sie monit że sa dwa systemy 2000Proff. I jak wybiore ten co dzis zainstalowałem na C: (na którym był wcześniej Me i do sformatowałem) to odpala go a jak wybiore ten 2000Proff co jast na D: i z którego zawsze startował to pokazuje właśnie brak lub uszkodzenie tego pliku NTOSKRNL.EXE

Przeczesałem internet i tam wiekszość ma problem bo bawiąc sie zniszczyła llub usunęła go. a ja go mam i jest dobry zrsztą jak p[isałem podmieniłem go na ten co jest w sytemie zaistalowanym teraz na C; bo to ten sam system i dalej to samo.

Na stronie Microsoftu podają jako przyczynę brak pliku HAL.DLL więc jutro sprawdze lae pewnie tez jest bo mówie że wczoraj z tedo sytemu odpalał a ja zrobiłem format C: więc D: nie ruszyłem Zniszczyłem plik boot.ini w ten sposób ale tera wszystko wskazuje na to że jest on juz OK, skoro pokazuje dwa systemy do wyboru…