Gdzie jest reszta wolnego miejsca na dysku HDD?

(Kosmi) #1

Witam mam problem otóż mam laptopa HP Compaq CQ50 i problem twki w tym iż mam dysk 141gb z czego zajete jest 57 gb gdy klikne prawym i wlasciowsci a wyswietla mi sie ze prawie 80 gb gdy wchodze w menu moj komputer ?? wiec gdzie jest te prawie 20 gb ?? ktorego nie mam ??

(Olixxx94) #2

Być może masz partycję recovery (ukrytą).

(Kosmi) #3

Mam osobną partycje na ten reocvery 7,5 gb z czego tylko 1,5 gb jest zajete takze odpada

(Hnt) #4

Jak sprawdzasz ilość zajętego miejsca? Rozumiem, że zaznaczasz wszystkie pliki i foldery na dysku i wyświetla Ci się, że zajmują 57GB, natomiast wchodząc we właściwości dysku pokazuje Ci, że zajęte jest 80GB?

Jeżeli tak, musisz wiedzieć, że są również pliki/foldery ukryte oraz systemowe, których nie widać, póki nie zaznaczy się odpowiedniej opcji we właściwościach folderów. Jednym z takich folderów jest katalog z plikami przywracania systemu, który po pewnym czasie jest całkiem spory. Dochodzi tutaj również plik wymiany itp. :slight_smile:

Jeżeli źle Cię zrozumiałem, to przepraszam :^)

Pozdrawiam.

(Kosmi) #5

O plikach ukrytych wiem , nie wiem tylko gdzie te miejsce dobrze mnie zrozumiales. To samo jest z ukrtymi plikami dalej brakuje ok 22 gb

(Hnt) #6

Jeżeli nie używasz - wyłącz przywracanie systemu. Znajdziesz to we Właściwości: System. I tutaj mam pytanie - czy używasz jakichś programów dyskowych lub usprawniających system?

(Kosmi) #7

niee nic takiego nie uzywam miejsca jak nie ma tak nie ma raz widzialem programem diagnostycznym do dysku hdd ze jest jakas partycja x ale nie widac jej wogole przy wlaczonym ukrytych plikach

(Olixxx94) #8

kosmi , a możesz pochwalić się screenem z tego programu, w którym jest widoczna "partycja x"??

(Kosmi) #9

o to chodzi ze go usunołem a nie pamiętam jego nazwy :smiley:

(Adamek95 95) #10

format dysku zrob jedną partycje c na windowsa a reszte partycji zrobisz po instalacji systemu :smiley: tez tak mialem