Gdzie jest reszta wolnego miejsca na dysku HDD?

Witam mam problem otóż mam laptopa HP Compaq CQ50 i problem twki w tym iż mam dysk 141gb z czego zajete jest 57 gb gdy klikne prawym i wlasciowsci a wyswietla mi sie ze prawie 80 gb gdy wchodze w menu moj komputer ?? wiec gdzie jest te prawie 20 gb ?? ktorego nie mam ??

Być może masz partycję recovery (ukrytą).

Mam osobną partycje na ten reocvery 7,5 gb z czego tylko 1,5 gb jest zajete takze odpada

Jak sprawdzasz ilość zajętego miejsca? Rozumiem, że zaznaczasz wszystkie pliki i foldery na dysku i wyświetla Ci się, że zajmują 57GB, natomiast wchodząc we właściwości dysku pokazuje Ci, że zajęte jest 80GB?

Jeżeli tak, musisz wiedzieć, że są również pliki/foldery ukryte oraz systemowe, których nie widać, póki nie zaznaczy się odpowiedniej opcji we właściwościach folderów. Jednym z takich folderów jest katalog z plikami przywracania systemu, który po pewnym czasie jest całkiem spory. Dochodzi tutaj również plik wymiany itp. :slight_smile:

Jeżeli źle Cię zrozumiałem, to przepraszam :^)

Pozdrawiam.

O plikach ukrytych wiem , nie wiem tylko gdzie te miejsce dobrze mnie zrozumiales. To samo jest z ukrtymi plikami dalej brakuje ok 22 gb

Jeżeli nie używasz - wyłącz przywracanie systemu. Znajdziesz to we Właściwości: System. I tutaj mam pytanie - czy używasz jakichś programów dyskowych lub usprawniających system?

niee nic takiego nie uzywam miejsca jak nie ma tak nie ma raz widzialem programem diagnostycznym do dysku hdd ze jest jakas partycja x ale nie widac jej wogole przy wlaczonym ukrytych plikach

kosmi , a możesz pochwalić się screenem z tego programu, w którym jest widoczna “partycja x”??

o to chodzi ze go usunołem a nie pamiętam jego nazwy :smiley:

format dysku zrob jedną partycje c na windowsa a reszte partycji zrobisz po instalacji systemu :smiley: tez tak mialem