Gdzie jest WinMail.exe?

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zaginęła gdzieś Poczta Systemu Windows. Zawsze była tutaj: Start>Wszystkie programy>Poczta Systemu Windows oraz, jeśli była używana, również w ostatnio otwartych programach w Menu Start. Plik exe znajdować sie powinien w Program Files>Windows Mail>WinMail.exe. Ale go nie ma. Myślałem, że usunąlem ten program całkowicie, jadnak udało się go otworzyć. Jak? Szukałem coś o poczcie w plikach pomocy Windows. Jest tam link: “Kliknij, aby otworzyć Pocztę Systemu Windows”. Więc klikam i się otwiera. Pasek wyszukiwania w Menu Start, po wpisaniu “poczta”, wynajduje pliki outlooka albo thunderbirda, ale systemowej Poczty znaleźć nie potrafi. Dawniej wynajdywał plik exe tej Poczty bez problemu. Co się stało? Ano nie wiem… Ustawiłem Pocztę jako domyślny program do obsługi poczty i działa bez problemu. Po kliknięciu linku “mailto:” wyskakuje standardowe okno z powiadomieniem, że “witryna sieci web chce otworzyć zawartość sieci za pomocą tego programu” i ukazuje się logo Poczty Systemu Windows z podaną ścieżką do programu: Program Files>Windows Mail>WinMail.exe. Zezwalam i otwiera sie Poczta; ale nie ma takiego pliku w folderze WinMail, nawet wśród ukrytych. Pocztę muszę otwierać albo przez linki “mailto:” albo przez aplet Pomocy Windows… Co wy na to?

Spróbuj jeszcze raz zainstalować Windows Mail.

Hmm, tylko skąd wziąć plik instalacyjny? Szukam, googluje i lekko nie jest…

A spróbuj wrzucić tam mój plik winmail.exe (plik z Visty SP2, ale widać, że nie został zaktualizowany tym pakietem - wersja 6.0.6001.18000):

http://odsiebie.com/pokaz/4496596—4b8e.html

Wrzuciłeś plik WinMail.7z, nie .exe. Nic go nie otwiera; nic się nie zmieniło i nie pomogło.

7z to rozszerzenie programu 7zip. Wypakuj go po prostu.

To jest plik, nie folder do rozpakowania :slight_smile: Sam pobierz i sprawdź :slight_smile:

http://www.speedyshare.com/139815618.html

Szczuply_NH - plik pobrałem, rozpakowałem i próbowałem przenieść do folderu Program Files>Windows Mail. Podczas próby przeniesienia system informuje, że plik WinMail już znajduje się w danym folderze :expressionless: Nie widać go jednak nawet po ukazaniu tzw. ukrytych plików. Mimo wszystko skopiowałem twój plik; automatycznie otrzymał nazwę “WinMail (2)”. Kliknąłem dwa razy w celu uruchomienia i wówczas pojawił się komunikat: “Nie można uruchomić programu Poczta Systemu Windows, ponieważ biblioteka MSOE.DLL nie może zostać zainicjonowana.” :expressionless:

Dodane 14.08.2010 (So) 0:16

Minął rok od opisania przeze mnie problemu z Pocztą Systemu Windows. Dziś porządkowałem menu start. Jedną z opcji było ustawienie domyślnego klienta poczt e-mail; wybrałem przekornie właśnie Pocztę Systemu Windows. Ku mojemu zdumieniu Poczta wróciła jako samodzielny program w Menu Start i działa bez problemu… :o