Gdzie jest word, itp?


(Herosiatko) #1

Witam, mam nowego laptopa z win 8.1, szukam worda, excela i nie ma. Skąd mogę wziąć darmową wersję programu taką jaka była dołączona z win 7 ?


(bachus) #2

Co to jest darmowa wersja Word/Excel? Nie słyszałem, aby była dołączona do Windows 7… Możesz się zarejestrować na stronie MS Office i korzystać z wersji webowej, albo zainstalować darmowy odpowiednik (Libre Office i podobne).


(Herosiatko) #3

Laptop z win 7 kupiłem 3 lata temu i miałem zainstalowany MS Word i Excel 2010 w wersji okrojonej (musiałem tylko aktywować). Mogłem z tego korzystać cały czas. A w win 8.1 nie ma takiego czegoś? W aplikacji sklep jest pakiet office - jest on darmowy?


(fiesta) #4

I tu jest pies pogrzebany: Okrojony Office to crap dołączany przez producenta laptopa i nie jest instalowany z czystym systemem. Do jednych modeli jest dodawany do innych nie, to kwestia jaką umową zawarł producent z M$.

 

A  co   stoi na przeszkodzie abyś sam sprawdził ?


(rgabrysiak) #5

Office nie jest składnikiem systemu Windows i jego brak nie powinien cię dziwić. Office Starter, który miałeś na poprzednim laptopie to nie darmowe oprogramowanie dołączane do każdego systemu przez producenta.

Zapewne jest to wersja testowa, ale dopóki sam nie sprawdzić to się nie przekonasz.


(cinkibolek) #6

Tego Worda i Excela to dostałeś z laptopem, a nie z systemem, więc skąd pomysł że powinien być z Win 8 to jest zagadka stulecia dla mnie. 


(Herosiatko) #7

No był w windowsie, nie miałem żadnej płytki do wordu i excela. Laptop to asus. Sam sprzedawca w sklepie pytał się czy chcę offica, bo w laptopie będzie tylko word i excel w wersji startowej (ale takie mi wystarczały). Pamiętam że aby aktywować musiałem podać klucz, zdaje mi się że taki sam jak do aktywacji windowsa.


(drunkula) #8

O ile producent laptopa, asus, nie dostarczy Ci Office na podstawie posiadanej licencji (laptop plus jakieśtam oprogramowanie), to zapomnij o posiadaniu ich na nowym systemie.


(JeyJey) #9

https://www.office.com/

https://pl.libreoffice.org/