Gdzie kupić "czystą" nVidię?

Witam. Pytanie może jest i banalne, ale ja już nie wiem. Patrzyłem wszędzie, gdzie się da, ale nigdzie nie mogę znaleźć “czystej” nVidii RTX 3060 Ti. Nigdzie. Nawet na stronie nVidii są tylko inni producenci.
Więc, gdzie można otrzymać taką “nVidię firmy nVidia”?

Po prostu ich nie ma :slight_smile:

Co to znaczy czysta nvidia? Nvidia produkuje czipy, GPU, procesory graficzne. W każdej karcie graficznej z czipem nvidia, masz czystą nvidię :smiley:

No tak, ale chodzi mi o całokształt nVidii :slight_smile:

Nvidia nie produkuje całych kart, tak jak intel nie produkuje całych komputerów. To są firmy produkujące procesory/układy scalone :wink:

Czasem wypuszczane są karty “referencyjne”, ale one też są innych producentów.

Produkuje… Ale ciężko się natknąć. Jak już są, to niedostępne.

Chociaż ja już nie wiem.

Czyli ok, zdarzają się karty produkowane i sprzedawane przez nvidia, czy amd chyba… jak np. edycja fouders edition. Chociaż nie jestem pewny, czy nie są tylko markowane w ten sposób, bo gdyby mieli linie produkcyjne dla całych kart, to sprzedawaliby to regularnie i bez problemu konkurowali cenowo z innymi producentami zarabiając więcej.

W sklepie nvidii.
Przy poprzedniej generacji pamiętam że przez jeden dzień była możliwość kupna, później “produkt niedostępny” :wink:

Ale cena wtedy w porównaniu do późniejszych modeli innych producentów była w sumie dość atrakcyjna.