Gdzie kupić domenę

witam mam następujące pytanie,

wraz ze wzrostem użytkowników internetu oraz storn www, firm tudzież serwisów udostępniających możliwość założenia domeny pojawiło się jak grzybów po deszczu, a więć moje pytanie brzmi,

gdzie najlepiej kupić domenę, tak aby była tania, w umowie nie było żadnych kruczków, a kwota ewentualnego przedłużenia nie była trzycyfrowa.

chciałbym aby w temacie wypowiadały się osoby, które mają jakieś doświadczenie z tego typu sprawami.

z góry dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

Polecam ci call.pl odnowienia domen nie są wygórowane jak i same wykupienie i również bardzo przyjemny hosting przyjemna pomoc telefoniczna

Witam

Polecam ovh.pl lub masternet.pl.

Pozdrawiam

masternet.pl, a z zagranicznych eurodns.eu

Ja polecam nazwa.pl:

http://nazwa.pl/domeny-rejestracja-domen.html

.pl - już od 0 zł

.com.pl - już od 0 zł

.eu - już od 0 zł

Przez 1 rok , za każdy następny ~99zł, ale z reguły zawsze jest jakaś promocja i nie kosztuje to więcej jak ~50zł.

Koszt aktywacji to ~12zł

Podobnie home.pl:

http://home.pl/domeny

Są to najbardziej komercyjne i zarazem największe firmy w Polsce, które świadczą usługi na wysokim poziomie, a z ich ofert korzystają różne środowiska: osoby prywatne, osoby publiczne oraz instytucje rządowe.

Pozdrawiam.

Z tym wysokim poziomem to ostro pojechałeś :smiley:

Może są to największe u nas firmy w tej branży i korzystają z niej różni ludzie, ale nie powiedział bym że ich usługi są na wysokim poziomie.

Poziom jest przeciętny - tak usług jak i wsparcia technicznego, a ceny wcale do niskich nie należą.

Łapią łosi na promocje, a potem koszą na przedłużeniach. A sprawa wydawania kodów Auth Info ?

-ja dziękuję za taki “wysoki poziom”

z tego co polecacie i tego co przeczytałem na tych stronach to oferta ovh.pl i masternet.pl , są chyba najlepsze, niewygórowana cena na starcie, i dość niska na przedłużeniu, bo 45 zl bez vat to w porównaniu z tymi goliatami to praktycznie połowa mniej

Wprowadzasz ludzi w błąd, bo:

  1. 100 zł, ale netto czyli brutto 122 zł (choć to mogło się ostatnio zmienić i być może jest 100 zł)

  2. Promocja Ci nic nie da, bo ona nigdy nie dotyczy przedłużania domeny, tylko zakup nowej.

  3. Śmiem twierdzić, iż np. ovh jest większą firmą niż np. nazwa.pl - prowadzi działalność przynajmniej w 11 krajach :stuck_out_tongue:

Nie tak dawno też szukałem domeny i serwera. Przy okazji zrobiłem małe porównanie i wrzuciłem je na mojego bloga. Ogólnie ceny hurtowe NASK kształtują się w okolicach 10zł rejestracja domeny i 40zł przedłużenie domeny. Poniżej tego nie ma szans znaleźć domenę PL.

Myślę, że sporej części osób przydadzą się poniższe linki:

porównanie cen domen - bardzo wygodna porównywarka cen rejestracji i odnowień domen w wielu firmach. istnieje możliwość porównania cen wszystkich posiadanych domen jednym kliknięciem

porównanie ofert hostingowych - ciekawe porównanie ofert hostingowych zgodnie z wybranymi wymaganiami