Gdzie kupić mapę do druku?

Cześć,

stanąłem przed - jak się okazuje - niełatwym zadaniem. Poszukuję sklepu, wydawnictwa, firmy, która oferowałaby mapy w wersji elektronicznej, które można byłoby wydrukować we własnym zakresie na urządzeniu wielkoformatowym. Chodzi o mapę Polski (coś na kształt mapy samochodowej) oraz o rejon Gdańska.

Nie wiem o jaką konkretnie mapę ci chodzi ale popatrz na to: http://www.vector-eps.com/index.php/201 … tors-maps/

Szukaj map wektorowych, najczęściej znajdziesz je w formacie .ai, .eps, .svg, otworzysz te pliki w darmowym Inkscape.

http://www.google.com/search?q=free+vector+maps+poland

Dzięki za info. Problem polega na tym, że będę to drukował dla dużej firmy i wszystko musi być legalnie, łącznie z licencją na wykorzystanie mapy.

Proponuję wziąć z tond: http://openstreetmap.org.pl/osm/

Dzięki :slight_smile: Powalczę z OpenStreetMap, a w międzyczasie będę szukał czegoś, co da się łatwiej osadzić w programie graficznym :slight_smile:

Te same dane, ale w formie “kafelków” (raster) można pobrać z tond: http://osm.trail.pl/ ale:

Proponuję napisać do tej firmy, na pewno są wstanie dostarczyć mapy w dowolnym formacie, choć zapewne zażądają jakiejś opłaty. Zapytać zawsze warto.

Opłata nie stanowi problemu. Skontaktuję się z nimi. Dziękuję :slight_smile:

Chyba najwygodniej będzie wygenerować sobie samemu mapę. Parę linków.

http://braincrunch.tumblr.com/post/9947 … -for-adobe

http://tiledrawer.com/

Ogólnie dane OSM można sobie pobrać w formie wektorowej i napisać własny rendering. Pytanie czy się opłaca :slight_smile:

Spróbuję tego rozwiązania. Niestety wydawnictwa kartograficzne nie chcą sprzedawać licencji na choćby ograniczone użycie ich map.

Dopiero teraz zauważyłem, że jest podany również adres osm.trail.pl. Ten styl jest bezpłatny :slight_smile:

Jeśli się zdecydujesz na OSM to na forum OSM’a znajdą się pewnie ludzie do pomocy. Zawczasu przypominam, że gdzieś musi być napisana informacja o licencji i o pochodzeniu danych np. na końcu atlasu (przy osm.trail.pl dodatkowo o sponsorach serwera). :slight_smile:

Rozumiem. W międzyczasie dowiedziałem się, że nie ma szans na to aby jakieś wydawnictwo sprzedało pilik do druku. Chyba będę musiał zlecić druk mapy samemu wydawnictwu, tylko że to będzie takie sięganie prawą ręką do lewej kieszeni :confused: