Gdzie kupić serwer i domene?

Mam zamiar otworzyć najpierw forum następnie portal i nie mogę się zdecydować jakiej firmy wybrać usługi hostingowe i gdzie kupić domenę…Łączna cena to 200zł ale to już jest max wszystkiego :smiley: .Zastanawiałem się nad linuxpl.com i nad az.pl…

Od razu odpadają następujące firmy:

cal.pl

domena.pl

i inne nieuczciwe i źle działające hostingi…

Z góry dziękuje za pomoc.

Moje wymagania do serwera to:

-przynajmniej 2gb pojemności dysku FTP

-przynajmniej 10gb transferu miesięcznego

-szybko działający

-tani

-uptime 99.5%

-firma działająca od kilku lat żeby mnie w konia nie zrobili…

-MQSL

-cena nie może przekroczyć 200zł rocznie z domeną com.

-wiele innych ważnych czynników…

-żeby wytrzymał około 500 użytkowników online(oczywiście w niedalekiej przyszłości…)

Serwer > http://proste.pl/oferta/ a domena … ja mam dwie w http://www.active24.pl .

ps. 500 on-line to sporo i chyba tylko dedyk jest to wytrzymać.

Wiem właśnie to samo usłyszałem od kilku osób może pokuszę się o serwer dedykowany…

Tylko że dedyk to 200zł miesięcznie a nie rocznie jak chciałeś (bez domeny).

Właśnie, określ czy 200zł to jest rocznie czy miesięcznie, bo jest różnica :smiley: Nie bierz az.pl…tragedia. Popatrz na dhosting.pl lub ewentualnie neteasy.pl.

A jak cię stać na dedyka to dolicz sobie drugie tyle za administratora. Chyba, że znasz się na tym.

500 online i tylko 10GB transferu miesięcznego??

Chyba nie wiesz co mówisz, albo te 500 online chcesz mieć w ciągu paru godzin.

Tu piszesz że 200 zł z domeną na rok chcesz (zakładając że domena w promocji to i tak zostaje tylko neicałe 200zł na serwer na rok…).

Ja polecam kei.pl, cal.pl i linuxpl.com.

Szczerze polecam nazwa.pl tam jest fajnie i tanio. Poza tym jest tam elegancki panel klienta i nie ma jakiś głupich haczyków w regulaminach promocyjnych. Ja przechodziłem swoje zmagania z domenami wraz ze stroną o domenach i po prostu było łatwiej: http://domeny.mikroprocesory.net Zwracam uwagę jeszcze raz na różnego rodzaju haczyki w regulaminach. Jedna z firm krakowskich ostro dała popalić. Nie chce psuć wizerunku firmy, ale w necie jest mnóstwo informacji. Jedno wiem:) nazwa.pl jest ok!

Nigdy więcej nazwy!! TO beznadziejny hosting, co z tego że ma 2TB transgferu rocznie jak nie dasz rady tego wykorzystać ponieważ:

  • jesli generujesz za duże obciążenie procka/mysql to strona ci nie działa bo sa durne limity ilości połączeń na godzine i strona nie działa

  • jeśli jednak masz lajtową stronę nie generującą zbyt dużo obciążenia ale za to czerpiesz dużo transferu to też nie wykorzystasz bo ci pasmo obetną jak wykorzystasz w 1 dzien więcej niż 2000 GB / 365 dni czyli ~ 5,5 GB.

Generalnie nazwa nadaje się co najwyzej na statyczne strony lub jakieś małe z niewielkim ruchem na MySQL, z niczym większym niż ministrona nie ma sensu się tam pchać.

Reasumując odradzam nazwę z praktyki swojej, a nie po przeczytaniu innej opinii.

Nazwa to masówka ;).

Z tym się zgodzę i dlatego za masówkę można płacić parę zł, góra dyszke na miesiąc a nie 366 zł na rok

Temat zamykam bo już około 2 tygodni temu wykupiłem serwer i domenę u OVH.PL.Adres strony w profilu zapraszam.

500 użytkowników online można interpretować na wiele sposobów. Zależy co oni będą robić “on-line”. Co będzie najbardziej obciążane ? Może nie serwer lecz baza ? Jest wiele możliwości odciążenia serwera. Możesz potrzebować dedykowanej bazy danych, a to znalazłem w rozsądnej cenie tylko na nazwa.pl

:slight_smile:

Może tym razem trafiło mi się pozytywnie, ale nazwę.pl od 4 lat używam na stronę firmową (serwer i domena) i nie przypominam sobie zbyt dużo problemów… oprócz… tego, że raz dziwnym trafem w kodzie strony głównej znalazł się wpis, który przekierowywał do jakiś spamerskich stron :expressionless: o zgrozo! Nikt oprócz mnie nie mógł tego wkleić, a ja zaprawdę powiadam Wam, wówczas nawet nie logowałem się od wieków na ftp i do panelu admina. Jakiś syf im się wgryzł. Ale po pewnym czasie problem zniknął. Strona zawsze ładowała się szybko… nooo generalnie tyle:) ale wybierać można w wielu firmach… nie nazwa to co innego… gorzej podjąć decyzję :wink:

A ja polecam uti.pl. Jest tam teraz promocja do końca lipca na hosting i domeny o 70 % taniej.

Jak narazie mam doświadczenia z dwoma hostingami.

Zaczynałem od nazwa.pl ale po okresie promocyjnym na jaki miałem wykupiony tam serwer zrezygnowałem z ich usług. Po pierwsze bardzo wysokie ceny. Po drugie przy 50 osobach online na 2 stronach jedna na wordpresie druga na oscommerce czas ładowania strony przekraczał 2-3 minuty więc o jakiejkolwiek wydajności nie ma mowy.

Obecnie od około pół roku korzystam z usług linuxpl.com. W tym czasie zdarzyła się tylko jedna mała awaria gdzie serwis był niedostepny przez jakieś 15 minut ale prawdopodobnie w tym czasie byla przeporwadzana aktualizacja serwera. Wydajność jest naprawdę duża a napewno znacznie większa niż nazwy. Administratorzy są bardzo przychylni i często pomagają nawet w sprawach nie dotyczących samego serwera. Dużym plusem jest dostęp do SSH. Direc Admin daje możloiwości niemalże konta Reseler a ostatnio zotała wprowadzona możliwość zarządania ustawienia PHP i FTP z poziomu panelu adminisracyjnego. Szczeże polecam ten hosting.

Witam

Polecam usługi firmy thecamels.org:

http://thecamels.org/oferta/hosting/

Sam z nich korzystam i jestem bardzo zadowolony :]