Gdzie kupić serwer i domene?

Witam, chcę utworzyć bloga ale na moim własnym serwerze + domena, po przeczytaniu wielu poradników, wciąz nie wiem gdzie?

Jako że koszt projektu strony, czyli grafiki mam 2000 zł nie moge pozwolić sobie na większe koszty.

Ten sam dostawca chce ode mnei 300 rocznie za serwer + 120 za domenę rocznie. Czyli musiałbym płacić 420 zł rocznie, co wydaje mi sięza dużo, jak dla mnie i jak dla moich potrzeb.

Potrzebna mi tylko taka opcja, aby np. serwer wytrzymał powiedzmy 50-100 osób na danej stronie na raz ( maksumum na tyle liczę a zreszta może i tyle nawet nie będzie w ciągu roku + czytanie + ewentualnie pisanie komentarzy i to na tyle).

Prosze o rady, bo jestem już zupełnie zdezorientowany.

Co to za serwer za 300zł rocznie? Takiego bloga na początek utrzyma coś z ViPower.pl w kwocie do 150zł.

Domena w masternet.pl i utrzymanie domeny .pl kosztuje Cię rocznie 55zł.

Po co wydawać tyle kasy na początek? Jak serwer nie wytrzyma to wtedy coś innego można wybrać.

theindependent , wydzieliłem Twój temat z innego. Na przyszłość proszę się nie podpinać pod cudze, zwłaszcza archiwalne tematy.

Ja Ci radzę darmowy serwer cba.pl (da radę na tyle osób) + kupić własna domene np w nazwa.pl

Co to za grafiki ze 2000zł ? profesjonalne można mieć za darmo (no ale trzeba chcieć ;] a nie iść na łatwizne)

Również serwer mozesz wziąść na nazwa skoro bardzo chcesz , ten najtańszy Ci wytrzyma to.

Albo po prostu załóż serwer na swoim kompie (komp w stanie wstrzymania podtrzymuje prace serwera, wyjątek : awaria komputeraz robiacego za serwer,brak prądu)

tu masz już w ogóle za darmo, tylko utrzymanie domeny którą również możesz mieć za darmo.

Merry Christmas

*** , pewnie masz prowizję za naganianie na nazwa.pl :wink:

Domeny to masternet.pl a serwer np. linuxpl.com (48,80zł na rok).

Na bloga z powodzeniem wystarczy… chyba że masz kilka tysięcy dziennie odwiedzających :slight_smile:

Ja bym kupił domenę w nazwa.pl (sprawdzona firma, bez problemów żadnych…) i do tego hosting:

:arrow: cal.pl

:arrow: linuxpl.com

I wtedy masz pewność, że będzie okej :slight_smile: no chyba, że chcesz jeszcze taniej…

p.s jak dobrze na blogu rozmieścisz reklamy, to zarobisz na opłaty :slight_smile:

Pozdrawiam.

To co “promujesz” w nazwie jest drogie …

Masternet tez niema problemow i jest duuuuuuzo tanszy :wink: i wiele wiele innych poszukaj :wink:

Nie promuje, a polecam :slight_smile: to jest różnica…

Jak się dobrze wykorzysta program partnerski to nie jest tak drogo :slight_smile:

Niezaleznie od roznych programow Nazwa jest jedna z drozych firm, dla przykladu Masternet jest o polowe tansza jesli chodzi o domeny i niewidze zadnych problemow z domenami a jakie mialy by byc ?? skoro firmy tylko je rejestruja …

jeśli chodzi o hosting tym bardziej z dala od wielkich “molochow”