Gdzie mogę kupić te karty graficzne do lapka

Jak w temacie. Znalazłem dwie karty graficzne, które chcę kupić osobno (ostrzegam, że nie znam się na tego typu rzeczach) - NVIDIA GeForce GTX 485M SLI i GTX560M. Nosz kurdę nigdzie znaleźć nie mogę na internecie. Jeżeli nie macie żadnych propozycji, gdzie mogę zakupić, to proszę o spis jakiś kart do lapka (tych z wyższych pułek), które można łatwo zakupić.

Cirmius ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zacznijmy od tego, że nie w każdym laptopie możesz wymienić kartę graficzną.

To już się nad tym innym razem pomyśli. Pytanie zadane w wątku było inne.

http://www.ebay.com/sch/Computer-Compon … w=gtx+560m

Może nie do końca zrozumiałeś przekaz kolegi. Kart graficznych w laptopie nie podmienia się na inne, bo jest parę barier. Chłodzenie karty graficznej producent laptopa rozwiązuje indywidualnie i wsadzenie mocniejszego GPU burzy efekt. Złącz do kart grafiki jest kilka rodzajów (najczęściej MXM w 4 wersjiach, plus niestandaryzowane klony). Dorzuć do tego jeszcze blokady w Biosie (białe listy kompatybilnych komponentów i czarne listy niekompatybilnych). Wisienka na torcie: tzw. karta grafiki zintegrowana- wszystko jasne. Ale możesz mieć kartę grafiki zwaną potocznie niezintegrowaną, będącą kartą grafiki z własną pamięcią, ale faktycznie wlutowaną na stałe w płytę główną.

Odpowiadając na pytanie:

Karty grafiki do laptopów kupuje się najczęściej na eBay-u. Na Allegro czasem też się trafiają, ale wybór raczej mizerny.

Średnie modele kosztują od kilkuset złotych za wymontowane z padłych laptopów, do pobliża 1 000 złotych za oficjalniejsze części zamienne. Dużo drożej niż przeciętny PC-ciarz jest w stanie przetrawić.

Miłej podmianki :stuck_out_tongue:

Mój lapek to ASUS N73SV-V1G-TY208V. Już pytałem się opinii kogoś, kto się zna mniej więcej na tych rzeczach, to dostałem odpowiedź, że można zamienić, ale nie na specjalnie lepszy sprzęt. Myslę nad GTX 540m, ale nie wiem, czy się opłaca i czy przede wszystkim się da, i czy są lepsze karty graficzne które mogę zamienić niż ta.

Masz niemałe kłopoty z logicznym/poprawnym/sensownym formułowaniem zdań.

rewelacja językowa.

To mniej czy więcej? Czy podobnie się zna jak ty?

No jak to nie wiesz? Przecież pytałeś się opinii kogoś, kto się mniej więcej zna i dostałeś odpowiedź? Więc dlaczego nadal nie wiesz czy się da?

Dobra, już wystarczy szyderstw, ale nie potrafiłem sobie odmówić.

Ceny kart grafiki znasz. Są wysokie. Pułapki czyhające przy podmiance starałem się opisać. W laptopach mniemam, że nie grzebałeś i jeszcze plastikowych zaczepów nie połamałeś. Wierz mi, bardzo łatwo zdewastować plastikową “karoserię”. Ciepłowodu też zapewne jeszcze nie pogiąłeś. Jeśli chcesz zrobić demolkę- wolna wola. Jeśli chcesz znać moją poradę, to brzmi ona “mniej więcej tak”: Nie bierz się za to!

Jeśli laptop jest na gwarancji, to po dwakroć powtórzę: nie bierz się za to.

Fakt, laptopy to tragedia do rozbierania. Jedyna rzecz, której się tknąć boję pomimo, iż w IDLE jest 67 stopni - jak obejrzałem tylko filmik, to zrezygnowałem - ile śrubek, kabelków, tasiemek do pokonania, a potem jeszcze to poskładać :smiley:

Śrubki to pikuś. Tasiemki, kabelki to pikuś. Najgorsze są zaczepy- zatrzaski. Żeby rozebrać skorupkę, trzeba je popodważać, żeby wyskoczyły. Jak się to zrobi nieumiejętnie, tworzywo pęka, zatrzask ulega destrukcji i potem nawet prawidłowo skręcone śrubki nie pomogą, bo szpary zieją paszczami, a obudowa dostaje luzów.

Zatrzaski - trzeba na spokojnie, delikatnie, nic na chama. Wiem, bo w zewnętrznym mam kilka, a i tak z dwa złamałem a obudowa ma 1-1,5cm pęknięcie - ale na szczęście się kupy wszystko trzyma :wink:

Co to ma do głównego problemu tego tematu? A może ty powinieneś wrócić do podstawówki i nauczyć się czytania ze zrozumieniem, bo temat nie brzmi “uwagi c.d. mojego stylu formułowania zdań”. Jakoś potrafiłeś zrozumieć to co napisałem, poza tym pisałem w pośpiechu, bo musiałem coś zrobić (nie muszę się tutaj wyspowiadać), więc parę byków się trafiło, fakt. A co do prośby o wyrażenie swojego zdania (tudzież opinii) przez kolegę - pytałem się o to, czy w ogóle na moim Asusie jest możliwość wymiany karty graficznej, a nie, czy mogę zamienić TĄ KONKRETNĄ. Trudne do domyślenia, czyż nie?

Miałem na myśli pytanie, czy mogę zamienić na kartę GTX 540m, nie prosiłem o ostrzeżenia, bo zdaję sobie sprawę z ryzyka i też o to, czy są jednak lepsze propozycje aniżeli wcześniej wymieniony GTX.

Nie zaczyna się zdania od “A”.

Tak szczerze to odpuść, więcej zachodu i kosztów niż to warte :wink:

A to nie jest szkoła. Pytanie było inne. Co do “A” na początku zdania, można się spierać, bo od każdej reguły są wyjątki.

Jak dobrze poszperałem w necie, twój laptop ma fabrycznie GeForce GT 540M. Czyli jego układ chłodzenia ma poradzić sobie z TDP 35 W.

Laptopowy NVIDIA GeForce GTX 485M SLI ma TDP= 100 W. GeForce GTX 580M też piszą TDP=100 W. W stacjonarce to nie byłby jakiś problem, ale w laptopie nawet podmianka CPU z TDP 31 W na 35 W powoduje nieliche wzrosty temperatur.

W skrócie, szukaj czegoś z TDP nie większym niż 40 W. Ale w przyrodzie już tak jest, że jak TDP zbliżone, to i w grze FPS-ów wiele więcej się nie pojawi.

#-o

Ja się po prostu dobrze bawię w tym wątku.

Seria N73(czyli Twój N73SV) nie pozwala na zamianę karty graficznej, ponieważ ta jest przylutowana do płyty głównej (informację tą można znaleźć na zagranicznych forach).

Chyba, że zmienię płytę główną (xD). No cóż, to do zamknięcia.