Gdzie moje miejsce na dysku c? Win7

witam

Wiem, że już pewnie wielokrotnie było o tym na forum ale ja częściowo sobie poradziłem ze znikającym miejscem na C. Zmieleniem ustawienia pamięci wirtualnej z dysku C na dysk D limit ustaliłem na 1gb. Ale nadal nie wiem gdzie podziewa się jakieś 2gb miejsca.

W właściwościach dysku C system pokazuje, że mam zajęte 18,5gb a jak wejdę w dysk C i zaznaczę całą zawartość -> właściwości pokazuje, że zajęte jest trochę ponad 16gb. To gdzie jest te ponad 2gb?

System operacyjny Windows7

Cześć.

A hibernację masz włączoną ? To jest coś koło 2 i trochę gb.Punkty przywracania-sprawdzałeś ?

Zobacz ten post malo-miejsca-dysku-windows-t467573.html

Zazdroszczę ci. Ja się nigdy tak nie ekscytowałem przestrzenią dyskową.

A zaznaczyłeś w opcjach Eksploratora Windows, żeby pokazywane były pliki ukryte i systemowe? Podejrzewam, że masz 2GB pamięci RAM i masz jeszcze ukryty plik hiberfil.sys, który odpowiada za możliwość przejścia wystemu w stan hibernacji. Jeśli tego nie używasz, to możesz wyłączyć hibernację.

http://plom.pl/jak-wylaczyc-hibernacje-w-windows-7/

Jak wspomniał smerf45 sprawdź czy nie masz włączonej opcji hibernacji.

Pamiętaj że win7 robi sobie jeszcze buckupy. Może podałeś mu lokalizację na C. Z drugiej jednak strony są to foldery i pliki widoczne tak więc włącz sobie abyś widział wszystkie pliki ukryte. Zerknij później na c:\ czy nie masz jakiegoś pliku ok 2GB :slight_smile:

Sprawa wygląda tak, że wcześniej miałem cały dysk zapełniony i udało mi się go trochę odzyskać. Punkty przywracania usunąłem, lokalizacje pamięci wirtualnej zmieniłem na dysk D to miedzy innymi było powodem zajętego miejsca. Tylko jeszcze nie wiem gdzie się podziewają te dwa GB:/

Jutro sprawdzę sobie tą hibernacje.

Sory za lamerskie pytanie jak mam wyszukać plik o wielkości 2gb? Jestem użytkownikiem siódemki od kilku dni i jakoś nie kminie tej wyszukiwarki:/ w xp miałem normalnie wyszukaj i w opcjach można było znaczyć wielkość szukanego pliku.

Może jeszcze dodam, że win mam 64bitowy i 8gb ramu może to ma wpływ jakiś?

Masz wejść w Opcje folderów (w panelu sterowania) i tam przejść na widok. Znajdź na liście ukryte pliki i foldery -> przestaw na pokaż.

Na dysku na partycji C:\ pojawią się wszystkie ukryte pliki w tym również może pokazać się plik hiberfil.sys który może zajmować właśnie tyle ile Ci brakuje.

Samo wyłączenie hibernacji wykonaj zgodnie z pierwszą lepszą instrukcją jaką znajdziesz w necie lub patrz wyżej bo dostałeś nawet linka do takowej.

SpaceSniffer pokazuje graficzną mapę dysku

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

Wyłączyłem tą hibernacje. Pomogło ale teraz efekt mam taki, że jak kliknę na właściwości dysku C to niby mam zajęte 12,8 GB a jak wejdę w C i właściwości zawartości to wychodzi że zajmuje mi to wszystko 16Gb gdzie dysk ma 30GB.

To ja już zgłupiałem trochę. Czy wszystko jest ok i tak ma być?

Zobaczcie sami jak to wygląda:

pulpitgh.th.jpg

Ten obrazek nie ma żadnego znaczenia.

Eksplorator Windows nie ma dostępu do niektórych folderów systemowych nawet na koncie administratora.

Pokazuje zero chociaż prawdziwy rozmiar jest inny i dlatego widzisz w właściwościach nieprawidłowe dane.

SpaceSniffer uruchomiony jako administrator powinien odczytać rozmiar wszystkich folderów.

ok to wielkie dzięki wszystkim za pomoc