Gdzie można dostać Windows Vista

Witam,

Przedstawię swój problem:

Posiadam zainstalowany na komputerze system Windows Vista Business i potrzebuję zrobić reinstalację systemu, mam do niego licencję lecz nie posiadam płyty czy można gdzieś pobrać ten system by potem wpisać klucz?

Bardzo proszę o podpowiedzi. Liczę na pomoc.

Pozdrawiam

Oficjalnie niestety nie można - możesz od kogoś pożyczyć płytę, zainstalować NIE wpisując klucza swojej licencji i wpisać go PO zainstalowaniu i podłączeniu się do internetu w okienku o nazwie AKTYWACJA PRODUKTU. Szukaj po znajomych itd bo inaczej się nie da. Niestety z tego co mi wiadomo pobranie płyty z nielegalnego źródła nawet jeżeli posiadasz oryginalny klucz i tak w oczach prawa będzie uznawane za piractwo, chociaż na płycie 1:1 oryginalnej klucz na pewno zadziała.

Gdzie dostać nie wiem…

Można ściągnąć płytę z internetu (sprawdzając wcześniej sumy kontrolne, czy nikt nic nie dograł), ale jest to nielegalne , nawet gdy mamy klucz i COA, natomiast pożyczenie płyty zaleca sam MS.

Jak było wspomniane, można pożyczyć płytkę od znajomego i tu się pojawia dość spory plus, bo jakiś Twój znajomy musi mieć płytkę Visty i przy instalacji nie podawaj klucza, wybierz z listy wersję Business i wpisz klucz po instalacji. Płytka może być nawet od Vista Basic, z tego co pamiętam i wersja 32 czy 64 chyba nie miała znaczenia, klucz powinien pasować.