Gdzie można nabyć linuksa?

Przecież tak jak wcześniej napisałem: /home i / (system) są na partycji rozszerzonej jako dwa dyski logiczne (hda5 oraz hda6).

pclinuxosscreenshot03.th.png

Zajrzyj jeszcze tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_podstawowa + dalsze odnośniki.

Tak dokładnie mi o to chodziło, wiem czepiam się ale drażni mnie błędne nazewnictwo tak jak brak poszanowania dla języka polskiego wśród rodaków :slight_smile: Linuksa możesz zainstalować nawet na samych partycjach logicznych, jedynie partycja montowana w katalogu /boot przez wiele dystrybucji wymuszana jest aby była partycją podstawową, być może partycje montowane w innych katalogach też ale te co Ciebie interesują, wszystkie mogą być logiczne.

Tak na marginesie to dyskusja trochę odbiegła od tematu, jakim jest "** Gdzie można nabyć linuksa ? **" a zrobił się tasiemiec o sumach md5 i partycjach. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Dla pewności tą sumę kontrolną MD5 sprawdziłem jeszcze raz programem Total Comander. Pokazało mi się to :

beztytuurcw.png

Czy to dobrze ?

NO chyba widzisz, że dobrze, co za ludzie…

Naucz się czytać, to będzie dobrze.

  1. Czy na płytce zapisujemy tylko obraz ISO czy obraz ISO z sumą kontrolną MD5 ?

  2. I czy da się obraz ISO zapisać na płytce programem Nero 6 Ultra Edition (jeżeli tak to gdzie jest taka opcja) ?

Ile masz lat ?

  1. Tylko ISO.

2.Da się, poszukaj.

Prawie trzynaście :slight_smile:

Czy w nero jest to opcja Nagraj obraz na dysk?

Dokładnie tak.

Płytka z ubuntu 9.04 przyszła mi w ciągu trzech tygodni.

Standard :slight_smile:

Pozdrawiam!

Z czterema naklejkami. A temat chyba już skończony.

ja potwierdzę - moja miejscowość i ulica zawierają literkę Ł i doszło.