Gdzie można się nauczyć naprawy komputera?

Jestem w trzeciej klasie liceum profilowanego (profil informatyczny).

Jestem może i nawet jednym z najlepszych uczniów jeśli chodzi o informatykę, bo mam szóstkę. Lecz mam problem, bo jeśli chodzi o programowanie, teorię itp. to idzie mi nieźle, ale jeśli chodzi o naprawę kompa to już mam problemy. To znaczy, kiedy mi się ten w domu rozwali to po malutku sobie radzę i zawsze się udaje. Gorzej jest gdy któryś z kumpli mnie poprosi żeby mu naprawić - nie zawsze daję radę, a że wychodzę z założenia, że trzeba starać się ciągle doskonalić swoje umiejętności to proszę was o pomoc. Przyszłość też chcę związać z komputerami, więc byłby obciach gdybym czegoś nie umiał.

Piszczcie co mi radzicie. Czy są jakieś stronki , które tego uczą?

PS. Proszę was o pomoc bo nauczyciele niestety nic mi nie pomogą. Sami wiecie.

A czego tu mozna sie uczyc, ja więcej o kompach, oprogramowaniu itp. nauczyłem się więcej w domu sam, niż w szkole. W szkole to ja tez jestem najlepszy z informy, no ogolnie z przedmoiotow scislych, i zawsze jak cos robimy na informie to zrobie zadania na kompie w 20min i potem czekam pare nastepnych lekcji zamin reszta dokonczy

WNHacker , najlepiej uczyć się na własnych błędach i doświadczeniach.

Nikt nie nauczy Cię tak, jak nauczysz się sam.

Możesz wspomagać się literaturą o konkretnej tematyce. Książki oczywiście w najnowszych wydaniach.

Tu masz trochę literatury LINK

Najważniejsze jest doświadczenie, ale podstawy weźmiesz z ksiązek.

Pogadaj w serwisach naprawiających komputery może wezmą Cię na praktykę

Z pewnością w szkole coś tam Cię nauczą, ale to cząstka tego, co możesz nauczyć się w praktyce.

Komputer mam już 5 lat, wiele razy coś źle zrobiłem, a to wirus, a to uszkodzenie MBR. Nikt mi nie pomógł z naprawą dysku, 4 dni męczarni i udało się.

Polecam montować coś i wymonotwywać z komputera, “psuć” sobie specjalnie windows by potem wiedzieć co należy postąpić.

no najlepiej się nauczysz na własnych błędach, ja tak często mam i jak już coś popsuje a potem naprawie to nigdy tego ponownie nie popsuje

Kup sobie jakieś tanie części kompa (starego, ale niezbyt, tzn tani…)

Złóż go ile razy Ci się podoba… potestuj go… podkręć go… zmoduj mu karte…

Zdobądź doświadczenie.

ja do serwisu odsyłam komputer tylko w ostateczności… taka się na razie nie zdarzyła :mrgreen: :mrgreen: wszystko sam naprawiam…

no i uczę się na własnych błędach… a w szkole to nic nas z hardware nie uczą…

Właśnie po co te szkoły są?

Żeby miec zawód Technik Inforamtyk.

Pewnie uczą trochę programowania, grafiki ale od hardware trzymają się z daleka.

Zależy od tego jakie na przykład musisz rozwiązać problemy i jak zaawansowani są twoi koledzy . Kiedy miałem 6 lat dostałem pierwszy komputer ,złom ale jednak . I od tamtego czasu siedzę przy kompie conajmniej godziny .Już przeszło 150 dni siedziałem przed komputerem i daje sobie rade z problemami moich sąsiadów i kolegów które zdarzają się dość często.

A tak właściwie czego chcesz się nauczyć ??