Gdzie można się nauczyć naprawy komputera?

(Lord218) #1

Jestem w trzeciej klasie liceum profilowanego (profil informatyczny).

Jestem może i nawet jednym z najlepszych uczniów jeśli chodzi o informatykę, bo mam szóstkę. Lecz mam problem, bo jeśli chodzi o programowanie, teorię itp. to idzie mi nieźle, ale jeśli chodzi o naprawę kompa to już mam problemy. To znaczy, kiedy mi się ten w domu rozwali to po malutku sobie radzę i zawsze się udaje. Gorzej jest gdy któryś z kumpli mnie poprosi żeby mu naprawić - nie zawsze daję radę, a że wychodzę z założenia, że trzeba starać się ciągle doskonalić swoje umiejętności to proszę was o pomoc. Przyszłość też chcę związać z komputerami, więc byłby obciach gdybym czegoś nie umiał.

Piszczcie co mi radzicie. Czy są jakieś stronki , które tego uczą?

PS. Proszę was o pomoc bo nauczyciele niestety nic mi nie pomogą. Sami wiecie.

(Mati90 3) #2

A czego tu mozna sie uczyc, ja więcej o kompach, oprogramowaniu itp. nauczyłem się więcej w domu sam, niż w szkole. W szkole to ja tez jestem najlepszy z informy, no ogolnie z przedmoiotow scislych, i zawsze jak cos robimy na informie to zrobie zadania na kompie w 20min i potem czekam pare nastepnych lekcji zamin reszta dokonczy

(Seba86mu) #3

WNHacker , najlepiej uczyć się na własnych błędach i doświadczeniach.

Nikt nie nauczy Cię tak, jak nauczysz się sam.

Możesz wspomagać się literaturą o konkretnej tematyce. Książki oczywiście w najnowszych wydaniach.

(M Zganiacz) #4

Tu masz trochę literatury LINK

Najważniejsze jest doświadczenie, ale podstawy weźmiesz z ksiązek.

(kasmir) #5

Pogadaj w serwisach naprawiających komputery może wezmą Cię na praktykę

(Kpr2877) #6

Z pewnością w szkole coś tam Cię nauczą, ale to cząstka tego, co możesz nauczyć się w praktyce.

Komputer mam już 5 lat, wiele razy coś źle zrobiłem, a to wirus, a to uszkodzenie MBR. Nikt mi nie pomógł z naprawą dysku, 4 dni męczarni i udało się.

Polecam montować coś i wymonotwywać z komputera, “psuć” sobie specjalnie windows by potem wiedzieć co należy postąpić.

(Mati90 3) #7

no najlepiej się nauczysz na własnych błędach, ja tak często mam i jak już coś popsuje a potem naprawie to nigdy tego ponownie nie popsuje

(matiit) #8

Kup sobie jakieś tanie części kompa (starego, ale niezbyt, tzn tani…)

Złóż go ile razy Ci się podoba… potestuj go… podkręć go… zmoduj mu karte…

Zdobądź doświadczenie.

(Blazejwitowski) #9

ja do serwisu odsyłam komputer tylko w ostateczności… taka się na razie nie zdarzyła :mrgreen: :mrgreen: wszystko sam naprawiam…

no i uczę się na własnych błędach… a w szkole to nic nas z hardware nie uczą…

(Lord218) #10

Właśnie po co te szkoły są?

(Goodprogram) #11

Żeby miec zawód Technik Inforamtyk.

Pewnie uczą trochę programowania, grafiki ale od hardware trzymają się z daleka.

Zależy od tego jakie na przykład musisz rozwiązać problemy i jak zaawansowani są twoi koledzy . Kiedy miałem 6 lat dostałem pierwszy komputer ,złom ale jednak . I od tamtego czasu siedzę przy kompie conajmniej godziny .Już przeszło 150 dni siedziałem przed komputerem i daje sobie rade z problemami moich sąsiadów i kolegów które zdarzają się dość często.

A tak właściwie czego chcesz się nauczyć ??