Gdzie na dysku są zapisane Punkty Przywracania Systemu

Witam

Zainstalowałem System na nowo (XP) i chciałbym zachować sobie punkt instalacji systemu z teraz. Jednak z praktyki wiem, że mój System sam co miesiąc tworzy nowe punkty przywracania ( nie mam nic przeciwko ) ale niestety jednocześnie kasuje poprzednie. Pomyślałem, że gdybym wiedział gdzie taki punkt przywracania jest zapisany na dysku, to mógłbym go sobie skopiować i zapisać na czarną godzinę.

Proszę ekspertów o pomoc !!

P.S. Wyszukałem na dysku wszystkie pliki: " *.reg" , ale to nic nie dało.

P.S.2 W opcjach folderów mam włączone 3 funkcje typu - pokazuj pliki ukryte i systemowe, ale widać, że to nie wystarcza.

P.S.3 Dla punktów przywracania mam zarezerwowane 12% dysku, ale to nie powstrzymuje Systemu przed kasowaniem starych punktów przywracania.

System Volume Information to ukryty folder znajdujący się najczęściej na dysku C:.

[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratki przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane) i Urzyj prostego udostępniania plików (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy:Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information. Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

Wchodzimy do katalogu _restore{…} są punkty odzyskiwania systemu.

UWAGA! Nie należy kasować żadnych plików *.cfg i *.log.

W XP HOME zrobić w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Skopiowanie tych plików może nic nie dać, chyba nie można z nich przywrócić systemu. Ale nie probowałem, gdybam.

Najlepiej użyć jakiegoś programu do robienia obrazow dysków i zgrać zainstalowany i aktywowany system ze sterownikami np. na płytę DVD, później można z niej przywrócić do stanu początkowego.

Np. Norton Ghost 2003. Mieści się na dyskietce. Można go znaleźć w internecie, ja nie pomogę gdzie, bo to program komercyjny. Chociaż z drugiej strony kupić go już także nie można #-o , a nowsze wersje to zupełnie co innego.

A to dopiero liski chytruski !!

Można powiedzieć, że poziom zaufania do człowieka na poziomie depresji znad Morza Martwego :o)

Wielkie dzięki ! , zaraz zabieram się za szukanie tego informatycznego Grala.

Ciąg dalszy:

W folderze restore są foldery RP1 i RP2. W każdym z nich jest podfolder snapshot. Czy to nie w nim jest ten jeden konkretny punkt przywracania ? Zmierzam do tego, czy kopiować cały RP2, czy tylko snapshot, który jest w tym RP2 ?

Dlaczego ? Gdy przyjdzie co do czego, to wkleję je tam gdzie były i uruchomię Przywracanie Systemu. Co tu może nie zadziałać ?

A nie prościej zrobić kopię zapasową systemu.

Start=>Mój komputer=>Prawym przyciskiem myszy na dysk:C

właściwości=> narzędzia => kopia zapasowa=> wykonaj kopię zapasową.