Gdzie na płycie głównej znaleźć jej oznaczenia


(Lammermoor) #1

Otrzymałam zamówioną płytę główną IBM, do wymiany w kompie kolegi. Chciałam ściągnąć jakiś manual, ale nie wiem jaki to model. Nawet bym go nie szukała, ale nie widzę gdzie jest podłączenie Power Led, Power SW, reset. Speaker jest tak daleko od kabli z głośnika, że podłączyć się nie da, bo są za krótkie. Dołączam zdjęcie, choć nie wiem czy będzie w jakiejś identyfikacji pomocne. Jeśli się okaże, że nie pasuje do obudowy, to biorę się za montaż innej, też używanej, ale o innych gabarytach (ta jest mniejsza), a obudowa dość duża.


(niezDarek) #2

na dole fotki jest naklejka najprawdopodobniej na niej wszystko pisze


(Lammermoor) #3

Na naklejce jest ciąg cyfr i "Made in Taiwan" Najbardziej pasowałoby mi gniazdo oznaczone J27, ma osiem pinów, tylko teraz pod który podłączyć Power?


(Michal Kolatek) #4

IBM mają takie oznaczenie, np NetVista A42 i numer modelu np 8320210, spisał bym ten numer, wklepał w google z dopiskiem IBM może coś się znajdzie, jak szukałem modelu IBM to tak znalazłem, spisz też numer na porcie lpt (naklejka) zobacz miedzy slotami PCI czy coś będzie, w okolicach procka i chipsetu chyba też jest jakiś numer.

Znasz specyfikację płyty, chipset itd?

Nie masz lepszych zdjęć?

IBM NetVista M41 6794, NetVista M41 - 6794/6794-10Z prawdopodobne płyta pochodzi z tego modelu.


(Lammermoor) #5

Konkretnie to ta płyta,

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=457481122

ale stąd też chyba za wiele nie wynika. Już mnie głowa rozbolała, chyba zamontuję inną, nie wiem czy ta, to jakaś rewelacja, komp i tak stary. Tylko będę miała 89 zł spisane na straty.


(Michal Kolatek) #6

Model raczej masz to tylko ściągnąć manual, lub przejechać śrubokrętem po pinach zawsze tak płytę odpalam jak nie ma manualu, piny do odpalenia z tego co widzę jest przy wtyku atx/fdd, jeden rząd pinów.


(Lammermoor) #7

Jak mam znaleźć ten manual, jak nie mam oznaczenia płyty? Wydaje mi się, że tu jest taka sama, ale to tak "na oko".

http://www.allegro.pl/item436013229_ply ... ml#gallery


(impassive) #8

Typ zazwyczaj jest nadrukowany jasnymi literami na płycie, na tym zielonym laminacie. Na tym zdjęciu akurat tego nie widać, no i nie wiem, czy akurat na tej płycie są takie oznaczenia. Przykładowo tutaj: http://www.bosamar.com/K9N/images/mainboard_large.jpg - przy czerwonym slocie z prawej strony.


(Michal Kolatek) #9

Masz oznaczenie komputera serii NetVista M41, dokładny numer już nie ważny bo one różnią się np inną ilością ramu, innym procem czy dyskiem.

a52624567b69b1cemedxg3.jpg

w500.png

Łączył bym tu gdzie zaznaczone, w IBM raczej oddzielnych kabli nie ma tylko spinają na szybko z jednej taśmy, próbować któryś pin musi odpalać płytę.


(Bugaj 1) #10

Przepraszam Modów za archeologię ale już nie wiem gdzie szukać.

Mam tą samą płytę główną i nijak nie mogę znaleźć manuala do niej :frowning:

Jeśli ktoś wie gdzie i jak szukać manuala albo ma podobną płytę i wie jakie styki są od czego będę wdzięczny za każdą pomoc :slight_smile:

-- Dodane 15.03.2009 (N) 11:18 --

ftp://ftp.software.ibm.com/pc/pccbbs/ne ... 4p2934.pdf

Odpowiedź na wszystkie pytania :slight_smile:

3 i 4 lub 4 i 5 styk od prawej. Front panel zaznaczony na foto wyżej.