Gdzie najlepiej otworzyć rachunek bankowy?

Szukam jakiegoś konta bankowego, tylko nie wiem co wybrać. Z tego co patrzyłem na rankingach to pierwsza piątka to: nest, mbank, bgz bnp parabis, get in bank, millenium. Chciałbym oprzeć opinie nie tylko na rankingach ale też na waszych opiniach.

Konto będzie wykorzystywane do płacenie w Internecie, przelewów za rachunki i płacenia kartą lokalnie.

Zdefiniuj co dla ciebie oznacza najlepszy rachunek.

Jak wspomniano - nie wiadomo, co dla Ciebie jest ważne. Niektóre banki np. wymagają odpowiedniej liczby operacji kartami/wpłat na konto, aby utrzymać je ‘bezpłatnie’. Ostatnio ludzie polecają Millennium i ING. Ja osobiście mam mBank od początku jego istnienia, nie narzekam. W ostatnich latach mBank wprowadził sporo zmian, w tym opłaty, które jednak prosto można ominąć. Gdyby co - zmienić bank nie jest trudno - zakładasz nowe w innym banku, stare zamykasz :slight_smile:
Jeszcze raz - poczytaj, czy w danym banku będziesz miał to, czego szukasz - np. odpowiednią kartę (kredytową/wirtualną), jak będzie z opłatami, czy masz np. opcję subkont walutowych (jeżeli Ci to potrzebne). W przypadku banków, które mają mało placówek warto też sprawdzić jak daleko masz do takiego. Rzadko, bo rzadko - ale czasem trzeba podejść osobiście (mi to się zdarzyło bardzo mało razy).
No i bankomaty - czy masz bankomat blisko, czy są obsługiwane inne sieci (np. Euronet), czy w przypadku wypłaty małej kwoty możesz blikiem itd.

Najlepsze, czyli takie, gdzie, np. nie mam wpływów na konto to nie pobierają opłat. Jak w danym miesiącu nie zapłacę kartą to też nie zapłacę. Przy dokonywaniu przelewów aby za SMSy nie płacić czy też ustalanie limitów czy jakiś zmian w bankowości elektronicznej.

Nie szukam darmowego konta, które polega na zrobieniu 5 operacji płatności kartą, które obsługują mój bank. Tak np. jest w PEKAO, muszę zrobić 5 transakcji kartą z tym, że te transakcje nie mogą być dokonywane byle gdzie, tylko tam, gdzie czytnik obsługiwany jest przez macierzysty Bank - PEKAO.

Subkonto walutowe przydaje się do wypłacania kasy za granicą?

Reasumując, nie szukam konta które w reklamie przekazuje 150zł a w rzeczywistość jest inna. Nie chcę 150zł, bo za darmo nic nie ma. Chcę konto darmowe, prowadzenie rachunku i karty.

Zastanawiam się nad tym nest bank, z tym, że u mnie go nie ma poza tym, kartę wydają Visa (mastercard nie byłaby lepsza?). W dodatku jest to karta debetowa, czyli jakąś pożyczkę na nią można wziąć? Wolałbym zwykłą, to co jest na karcie i nic więcej.
Nie mogę znaleźć informacji czy karta jest zbliżeniowa.

Jaka jest różnica między kartą zbliżeniową a NFC, pay pass, pay sim?

Lider od długiego okresu czasu jest ten sam: NEST bank. Ja jestem zadowolony.

Dobrze jakby ktoś odpowiedział na moje pytania :slight_smile:
Już wiem, że karta ma funkcję zbliżeniową a czy ma funkcję cashback?

Wygląda, że oferują - https://www.nestbank.pl/uslugi/cash-back.html

Aja szukam czegos bez karty, tylko bankowosc online bez płacenia za prowadzenie konta i musu wykonywania przelewów za Xzł i bez musu wpłat na konto.

Gdyby ktoś znał to proszę mnie oznaczyć, abym widział odpowiedź. Dziękuję.

Przykre, że masz “zablokowany” dostęp do Google…

2 polubienia

Czy mogę mieć konto bez karty płatniczej?
Możesz w pełni korzystać z rachunku prowadzonego w Nest Banku, bez konieczności posiadania karty płatniczej. Pamiętaj jednak, że za wydanie i użytkowanie pierwszej karty nie pobieramy opłat.

Możesz ją zamówić w każdej chwili – wystarczy, że złożysz wniosek po zalogowaniu do Bankowości Mobilnej lub Internetowej Nest Banku.

Ile kosztuje prowadzenie rachunku ?

0 zł

Prawdziwie darmowe konta znalazłem tylko w ofercie dwóch banków, u reszty może być darmo ale trzeba spełnić kilka warunków co przy rozdzieleniu jednej pensji na kilka kont możemy niektórych warunków nie spełnić i będziemy płacić za konto lub kartę np. na koncie “przyjemności” czy “auto” nie zawsze będziemy robić jakieś ruchy na ty 7 konch kontach, bo nie co miesiąc jeździmy na wakacje czy auto naprawiamy.

Na pewno jest to jakieś ograniczenie w wydawaniu pieniędzy bezmyślnie ale jak te 7 kont kontrolować? Logowanie się na każde będzie uciążliwe, 7 kart też trochę miejsca zajmie.