Gdzie najlepiej umieścić domenę?


(Broda Waldek990) #1

Mam w planie rejestrację domeny na ''.pl'' i zastanawiam się gdzie najlepiej zarejestrować, tak aby wszystko przebiegło szybko, solidnie i niedrogo. Nie chcę żadnych usług dodatkowych, ani pseudo-rejestracji w której prawa do domeny ma wciąż firma rejestrująca/hostingowa. Interesuje mnie tylko i wyłącznie w pełni funkcjonalna domena którą będę mógł podwiązać do dowolnego hostingu (z własnym serwerem włącznie), ew. sprzedać prawa do niej w przyszłości, przedłużyć, itp. DO tej pory przejrzałem trochę stron oferujących usługi w tym zakresie i dostać ciekawie to się przedstawiało na http://www.nazwa.pl/domeny/ Zanim jednak zdecyduje się na coś konkretnego chciałbym się Was zapytać, co możecie polecić oraz czy znacie w/w dostawcę usług i możecie go polecić. Ewentualnie czy polecacie jakiś serwer? Może coś praktycznie sprawdzonego z Polski lub poza.


(rgabrysiak) #2

Shout na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).


(Maniek) #3

Nie patrz na ceny rejestracji ale ceny odnowień


(Kaczorek Kaczy) #4

najtaniej masz w hekko.pl lub ovh.pl


(M Mobile) #5

Ja mam na ovh.pl i jestem zadowolony. Cena domeny bardzo dobra, odnowienie też nie kosztuje dużo. Nic się nie dzieje, można sam proces bardzo szybko i łatwo przejść. Jednym słowem, polecam. 


(Przemdrew) #6

Najszybciej i zazwyczaj za darmo domenę polecam rejestrować w az.pl a później w celu odnowienia przenieść do innego operatora, który tanio odnawia domeny. Jest kilka takich firm.


(system) #7

Polecam http://naitanszedomeny.pl/ - mają bardzo przejrzysty panel użytkownika, uczciwe zasady, może nie najtańsze domeny jak mają w nazwie, ale wciąż bardzo tanie i prawie o dwukrotnie niższej cenie niż w home czy nazwa (odnowienie).


(#WireBoot) #8

Najtaniej to chyba w http://ovh.pl

 

Natomiast jeśli szukasz hostingu to najlepszym wyborem jest http://linuxpl.com , najlepszy stosunek cena/jakość


(Zeki) #9

ovh jest ok, można tanio kupić i odnowić, ustawić DNSy i zapomnieć - są tańsze opcje i powiem, że po roku używania nie zauważyłem żeby coś się złego działo, ale też startupy zawsze się wiążą z jakąś dozą niepewności bo firma schodząca tak ostro z cen może nie wytrzymać konkurencji.

 

Co do hostingu to nie polecałbym jakiegokolwiek nie wiedząc co człowiek chce postawić…


(zypolit) #10

Hmmm… ale czemu? Na dobrym koncie dzielonym idzie prowadzić bez większych problemów nawet sklep internetowy, więc czemu nie? Mówię oczywiście o dużym sklepie, z userami. Zaprzeczysz?


(CyberScorp) #11

Mogę to szczerze potwierdzić. Sam stosuje przy kilku dużych projektach powiązanie ovh + linuxpl i sprawdza się znakomicie. Trzeba tylko odpowiednio powiązać domenę z subkontem, ale to akurat najmniejszy problem. 


(zypolit) #12

Nie rozumiem? Jak to powiązać, he? :wink:

OVH ma wciąż archaiczny panel zarządzania, a domeny za podobne pieniądze zarezerwujesz również w innych firmach.