Gdzie najlepiej założyć domenę pl

(Mirko50) #1

Witam! Chciałbym się dowiedzieć gdzie najbardziej się opłaca założyć stronę www.\*\*\*\*\*\*\*.pl. Do tej pory miałem stronę w darmowym cba.pl lecz chcę założyć stronę z domeną .pl. Ile to kosztuje i jak ją założyć czy da się pliki wysłać na serwer cba.pl i zrobić domenę pl? Jak to działa bo nie robiłem nigdy tego, a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto

Proszę o pomoc i pozdrawiam

(Mathew) #2

nazwa.pl lub home.pl

(MaRa) #3

Zdecydowanie home.pl, ja nigdy nie miałem z nimi problemów, kompetentni ludzie.

(system) #4

Mam trzy domeny domeny w home.pl i zero problemów. Po ustawieniu propagacji domen na serwer zewnętrzny nie ma najmniejszego problemu. Polecam w 100% home.

(jantom) #5

Zainteresuj się również ofertą MasterNET.pl i OVH - mają bardzo dobre ceny, jeśli chodzi o domeny .pl.

(Sitemaster) #6

nazwa i home ? Ale po co aż tak przepłacać?

Również polecam masternet ...albo wspomniany ovh - są ok i o wiele taniej niż u wyżej wymienionych.

(gbartosz83) #7

ja również polecam OVH

(oprych) #8

przy wyborze weź pod uwagę koszty przedłużenia, większość operatorów ma domeny za 1 zł lub podobnie, a rok później płacisz 100 zł + VAT.

Dlatego ja osobiście polecam OVH - niskie ceny i bezproblemowa praca.

A co do pytania jak to zrobić.

Nie wiem czy CBA obsługuje domeny, bo jeśli tak to u operatora u którego wykupisz domenę ustawiasz DNS serwera CBA, a na serwerze dodajesz domenę. Jeśli CBA nie obsługuje tego, to możesz zrobić zwykłe przekierowanie w panelu domeny na wskazany adres - ale tu może pojawić się kłopot z pozycjonowaniem

(Marcinch7) #9

az.pl

(Sitemaster) #10

odnowienie za 99 netto (120,78 brutto), podobnie jak w home :stuck_out_tongue:

Fajnie, ale po co przepłacać jak to samo można mieć za połowę tej ceny?