Gdzie najlepsze konto w banku

Witam

 

Mam pytanie do osób, którzy orientują się w bankowości.

Potrzebuję założyć konto w banku, tylko w którym jest najlepiej dla mnie?

Moje wymagania:

-Dostęp do konta przez internet (Sprawdzanie stanu konta)

-Darmowe wypłacania z bankomatów

-Przelewy przez internet

-Blokada płatności przez internet kartą mam na myśli, to aby nie można płacić kartą poprzez podanie kodu CVV itp.

-Małe opłaty za konto

 

Raczej nie będę tam ciągle wpłacać pieniędzy, ale potrzebuje konta bo aktualne które mam (pre-paid) ma duże ograniczenia.

 

Pozdrawiam

 

Karol

Kiedyś bardzo korzystną ofertę miał Alior Sync i z tego co wiem, to oferta jest teraz znana jako T-Mobile Usługi Bankowe. Karta i utrzymanie konta za darmo, wszystkie bankomaty bez prowizji.

 

Sam mam w ING i niestety muszę płacić za kartę 7zł miesięcznie, ale tylko dlatego że raczej sporadycznie wydaje nią 200zł w miesiącu. Jeśli robisz zakupy i płacisz kartą to też będzie dobry wybór, bodajże konto Direct.

Konto Godne Polecenia w Zachodnim WBK, aczkolwiek osobiście nie powinienem już chyba tego banku polecać: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16369985,Dramat_kieleckich_kopalni__Bank_na_uklad_sie_nie_zgodzil.html

 

Konto mam od kilku -nastu miesięcy, zapomniałem nawet że mam, brak opłat za konto i kartę (MasterCard), wypłaty z bankomatów Zachodniego i PKO BP za darmo, Euronet - CHYBA 1zł, przlewy za darmo, nie wiem jak z tymi blokadami,a le ja mam włączoną opcję (3D Secure), że nawet przy płatności kartą MUSZĘ zalogować się na konto i podać hasło z sms-a (choć nie pamiętam, czy zawsze tak jest, być może zależy to od sklepu i sytemu płatności, na 100% nie pamiętam.)

mBank tylko i wyłącznie.

 

-Dostęp do konta przez internet (Sprawdzanie stanu konta)

ad1) przez internet plus aplikacje na telefon.

 

-Darmowe wypłacania z bankomatów

ad2) Do 26roku życia ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo bez limitów i wymogów.

 

-Przelewy przez internet

ad3) Oczywiście jak jest dostęp to i przelew:)

 

-Blokada płatności przez internet kartą mam na myśli, to aby nie można płacić kartą poprzez podanie kodu CVV itp.

ad4) Jest taka możliwość, też ustawianie limitów na wypłaty, transakcje bezgotówkowe, transakcje internetowe z osobna

 

-Małe opłaty za konto

ad5) Opłaty są zerowe ja sobie nie przypominam abym zapłacił nawet 1zł a mam 4 rachunki w mBanku od ponad 7 lat.

 

Ponadto masz to czego nie mają inne banki, usługi maklerskie z eKonta, usługi SFI (supermarket funduszy inwestycyjnych).

Lokaty, konta oszczędnościowe - to raczej standard.

 

Pamiętam jak PKO intensywnie reklamowało że mają konto za zero to mi się śmiać z nich zawsze chciało bo ja takie konto w mbanku miałem kilka lat wcześniej.

@pain3hp a nie płacisz czasem regularnie za zakupy kartą? Wydaje mi się, że w mBanku też jest opłata za kartę, ale tylko jeśli nie wydasz x zł miesięcznie kartą.

mBank z bankomatach za darmo mam i jestem zadowolony apka jest ok