Gdzie pobrać windows 8?

(krystianb) #1

Witam
Posiadam legalny klucz do windows 8, którego aktualizowałem do 8.1 i było ok, niedawno musiałem zrobić formata i okazuje się że nigdzie nie jestem w stanie z legalnego źródła pobrać windows 8, natomiast jak pobiorę windows 8.1 to klucz produktu nie działa, nie chcę używać torrentów i innych mniej legalnych źródeł
co robić?

(tdream) #2

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_8-windows_install/pełna-wersja-windows-8-oem-pobranie-obrazu/c425c953-02e7-415e-8a98-edefd7f09514?auth=1

(krystianb) #3

Czytałem, sprawdzałem kilku krotnie
Aktualnie nie ma możliwości pobrania windows 8 (jest tylko opcja windows 8.1) natomiast w tym drugim programiku w którym podajemy najpierw CD-key po wpisaniu owego pokazuje że jest legalny, a po przejściu dalej po chwili informacja że nie ma dostępu do internetu - podejrzewam że programik nie jest w stanie połączyć się z nieistniejącą już stroną do pobrania samego windows 8, dlatego wywala błąd.Nie jest oczywiście poblokowany w firewallu ani nic z tych rzeczy

(tdream) #4

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=271128 Może to zadziała?

(krystianb) #5

Ten własnie po podaniu klucza twierdzi że jest legalny i działa, ale po przejściu dalej “nie ma połączenia z internetem” Tak jakby microsoft zmienił/usunął adres strony do której ten program się kierował w celu pobrania

(tdream) #6

Ściągnij z torrenta czyste iso.W końcu masz legalny klucz.Nie widzę nic w tym złego.

(KAZDAN63) #7

(krystianb) #8

@KAZDAN63 tam też jest tylko windows 8.1

@tdream tak ale skąd będe wiedział ze czysty windows z torrentów jest faktycznie czysty bez dodatków typu keyloggery?

(SmellyCat) #9

Dla jakiego komputera chcesz pobrać obraz systemu Windows? Podaj producenta oraz model.

(krystianb) #10

HP Probook 470 G1
Fakbrycznie nie miał żadnego windowsa przy zakupie

(SmellyCat) #11

Zapytałem dlatego, że dla niektórych komputerów (takich jak na przykład Lenovo) instalowany był system w odmianie BING. Uniemożliwiało to instalowanie systemu z oficjalnych obrazów ISO. W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie czystego obrazu ISO z nieoficjalnych źródeł, a następnie porównanie sum kontrolnych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że obraz nie był w żaden sposób modyfikowany. Sumy kontrolne obrazów ISO dla systemu Windows 8 dostępne są w sieci, na przykład tutaj: http://www.centrumxp.pl/Windows8/2559,Sumy-kontrolne-obrazow-plyt-Windows-8.aspx

(krystian3w) #12

Wrzuć link w web.archive.org może się zindeksował.

(mrFreeze) #13

http://basewin.pl/

(roobal) #14

Windows 8.1 nie wymaga nowego klucza. Jeśli nie chce się aktywować na Twoim kluczu, to coś jest nie tak z systemem, który próbujesz instalować.

Na kilku komputerach z Windows 8, instalowałem od razu W8.1 i nigdy nie było problemu z aktywacją. Raz mi się zdarzyło, że system nie łykał klucza, zainstalowałem z innego obrazu i zero problemów.

Windows 8.1 powinieneś traktować jako taki SP dla W8, a nie jako zupełnie nowy system.

W8.1 powinien bez problemu aktywować się na kluczu z W8. Spróbuj z innego obrazu.

(freshmeat) #15

Tak jak piszesz powinno być, ale niestety, nie jest. Sam w pracy niejednokrotnie to przerabiałem i nie było problemu, ale raz trafiłem na klucz, którym nie mogłem aktywować 8.1. Instalacja z oryginalnej płyty, oraz z obrazu pobranego ze strony MS - za każdym razem krzyczał że mu klucz nie pasuje. Dopiero instalacja z płyty z Windowsem 8 przeszła.

(krystian3w) #16

Można by zrobić kopię licencji (jak system był zainstalowany i robimy reinstalacje bo nie ufamy opcji odświeżania np. z usunięciem danych użytkownika), ale zaraz ktoś powie że nielegalne.

(krystianb) #17

@smellyCat pewnie jakoś bym to obszedł, tak czy siak dzięki za chęci
@krystian3w ale co miało by się zindeksować? nie znam dokładnego linku do którego łączył się ten programik MS, poza tym obrazu iso raczej i tak nie było by w kopii.Co do drugiego postu owszem myślałem o tym ale jakoś nigdy nie chce mi się za taką kopie zabrać…masz jakiś prosty skuteczny i sprawdzony sposób?
@mrFreeze - BINGO! Wielkie dzięki, nie znałem wcześniej tej strony, hashe się zgadzają
@roobal ; @freshmeat no własnie…ja o tym ciągle zapominam, a potem pobieram raz jeszcze win 8 bo nie bylo żadnej kopii, na której działał by ten klucz, na zwykłej 8 działa zawsze…

(roobal) #18

To z 8.1 może jest podobnie jak z 10. Jeśli raz aktywujesz system, wersja nie ma potem znaczenia :wink:

W każdym razie ja tylko raz trafiłem na to, że klucz z 8 nie chciałem przejść na 8.1, ale za drugą instalacją poszło.