Gdzie pobrać windows 8?

Witam
Posiadam legalny klucz do windows 8, którego aktualizowałem do 8.1 i było ok, niedawno musiałem zrobić formata i okazuje się że nigdzie nie jestem w stanie z legalnego źródła pobrać windows 8, natomiast jak pobiorę windows 8.1 to klucz produktu nie działa, nie chcę używać torrentów i innych mniej legalnych źródeł
co robić?

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_8-windows_install/pełna-wersja-windows-8-oem-pobranie-obrazu/c425c953-02e7-415e-8a98-edefd7f09514?auth=1

Czytałem, sprawdzałem kilku krotnie
Aktualnie nie ma możliwości pobrania windows 8 (jest tylko opcja windows 8.1) natomiast w tym drugim programiku w którym podajemy najpierw CD-key po wpisaniu owego pokazuje że jest legalny, a po przejściu dalej po chwili informacja że nie ma dostępu do internetu - podejrzewam że programik nie jest w stanie połączyć się z nieistniejącą już stroną do pobrania samego windows 8, dlatego wywala błąd.Nie jest oczywiście poblokowany w firewallu ani nic z tych rzeczy

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=271128 Może to zadziała?

Ten własnie po podaniu klucza twierdzi że jest legalny i działa, ale po przejściu dalej “nie ma połączenia z internetem” Tak jakby microsoft zmienił/usunął adres strony do której ten program się kierował w celu pobrania

Ściągnij z torrenta czyste iso.W końcu masz legalny klucz.Nie widzę nic w tym złego.

@KAZDAN63 tam też jest tylko windows 8.1

@tdream tak ale skąd będe wiedział ze czysty windows z torrentów jest faktycznie czysty bez dodatków typu keyloggery?

Dla jakiego komputera chcesz pobrać obraz systemu Windows? Podaj producenta oraz model.

HP Probook 470 G1
Fakbrycznie nie miał żadnego windowsa przy zakupie

Zapytałem dlatego, że dla niektórych komputerów (takich jak na przykład Lenovo) instalowany był system w odmianie BING. Uniemożliwiało to instalowanie systemu z oficjalnych obrazów ISO. W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie czystego obrazu ISO z nieoficjalnych źródeł, a następnie porównanie sum kontrolnych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że obraz nie był w żaden sposób modyfikowany. Sumy kontrolne obrazów ISO dla systemu Windows 8 dostępne są w sieci, na przykład tutaj: http://www.centrumxp.pl/Windows8/2559,Sumy-kontrolne-obrazow-plyt-Windows-8.aspx

1 polubienie

Wrzuć link w web.archive.org może się zindeksował.

http://basewin.pl/

1 polubienie

Windows 8.1 nie wymaga nowego klucza. Jeśli nie chce się aktywować na Twoim kluczu, to coś jest nie tak z systemem, który próbujesz instalować.

Na kilku komputerach z Windows 8, instalowałem od razu W8.1 i nigdy nie było problemu z aktywacją. Raz mi się zdarzyło, że system nie łykał klucza, zainstalowałem z innego obrazu i zero problemów.

Windows 8.1 powinieneś traktować jako taki SP dla W8, a nie jako zupełnie nowy system.

W8.1 powinien bez problemu aktywować się na kluczu z W8. Spróbuj z innego obrazu.

Tak jak piszesz powinno być, ale niestety, nie jest. Sam w pracy niejednokrotnie to przerabiałem i nie było problemu, ale raz trafiłem na klucz, którym nie mogłem aktywować 8.1. Instalacja z oryginalnej płyty, oraz z obrazu pobranego ze strony MS - za każdym razem krzyczał że mu klucz nie pasuje. Dopiero instalacja z płyty z Windowsem 8 przeszła.

Można by zrobić kopię licencji (jak system był zainstalowany i robimy reinstalacje bo nie ufamy opcji odświeżania np. z usunięciem danych użytkownika), ale zaraz ktoś powie że nielegalne.

@smellyCat pewnie jakoś bym to obszedł, tak czy siak dzięki za chęci
@krystian3w ale co miało by się zindeksować? nie znam dokładnego linku do którego łączył się ten programik MS, poza tym obrazu iso raczej i tak nie było by w kopii.Co do drugiego postu owszem myślałem o tym ale jakoś nigdy nie chce mi się za taką kopie zabrać…masz jakiś prosty skuteczny i sprawdzony sposób?
@mrFreeze - BINGO! Wielkie dzięki, nie znałem wcześniej tej strony, hashe się zgadzają
@roobal ; @freshmeat no własnie…ja o tym ciągle zapominam, a potem pobieram raz jeszcze win 8 bo nie bylo żadnej kopii, na której działał by ten klucz, na zwykłej 8 działa zawsze…

To z 8.1 może jest podobnie jak z 10. Jeśli raz aktywujesz system, wersja nie ma potem znaczenia :wink:

W każdym razie ja tylko raz trafiłem na to, że klucz z 8 nie chciałem przejść na 8.1, ale za drugą instalacją poszło.