Gdzie podłączyć kabel od chłodzenia grafiki ?

Witam podłączałem moją starą kartę graficzną która miała wymieniane chłodzenie, które niestety trzeba podłączać do zasilacza, a nie do karty, i tu moje pytanie. Do czego podłączyć ten kabelek od wiatraczka bo za nic nie wiem :confused: ?

http://imgur.com/a/JaEFh​

Link do zdjęć kabelka

Link nie działa. Fotki możesz (i jest to lepsze rozwiązanie) wklejać bezpośrednio do postu poprzez załączenie pliku.

Jeśli to kabelek 3/4pin to podłączasz do płyty głównej.

Taki kabelek

Ależ napisał - do gniazda wentylatora na płycie 3 lub 4 pinowego.

Na płycie mam tylko jedno do którego podłączony jest radiator procka :slight_smile:

Niemożliwe… nie wiem co za płyta, ale koło karty PCIE lub na dole płyty - instrukcja i szukaj.

okazało się, że mam jedno gniazdo 4pin, tylko jest jeden problem, a mianowicie: było do niego podłączone coś takiego (zdjęcia) nie wiem co to. nie jest połączone z niczym, tylko tai przewód sobie siedzi i nie wiem co robi. Może to tylko zabezpie

czenie ? HELP xd (Czy mogę podłączyć 3 pin do gniazda 4 pin ?

To jest głośniczek / buzzer - to z niego wydobywa się beep kiedy włączasz komputer, jego gniazdo to nie miejsce na wentylator!
Poniżej złącza wentylatorów 3 oraz 4-pin i tylko w takie wpinasz się z wentylatorem, gniazdo 4-pin na płycie ma tak ustawiony “języczek”, że nie da się źle podpiąć wentylatora 3-pin, chyba, że zdolny jesteś i zrobisz to na siłę :slight_smile:

A jak nie masz innych złączy “FAN” na płycie, to możesz zakupić rozdzielacz / adapter

1 polubienie

A dokładnie jaką masz płytę główną?

Autor ma na swojej płycie Asus P5KPL -AM IN/ROEM/SI 2 wejścia 3pin, z czego na samej karcie 9400GT jest wejście do podłączenia wentylatora. Przez ten czas na pewno go podłączył.

Nie mam, na prawdę, a na karcie nie mam żadnego :wink: Nie znalazłem żadnego zdjęcia mojej karty.

Wrzuć dokładne i czytelne zdjęcie płyty.

lub

https://forum.dobreprogramy.pl/uploads/default/original/3X/a/e/ae444d69485029a097dc5e1d64ea839f6a8c56db.jpg

Oczywiście rozgałęziacz przykładowy, może być mniej gniazd na wentyle - zależnie od potrzeb.

Dałeś tylko zdjęcie połowy płyty?

1 polubienie

Nie, dałem zdjęcie całej w 2 polowach

Mogę wyświetlić tylko górną część z CPU.

Może Tomek ograniczył ilość zdjęć na jeden post :stuck_out_tongue: On się lubi tymi ustawieniami bawić :laughing:


Czy to nie jest 2x 3pin na wentylator? :thinking:

To 4-pin, zasilanie + regulacja PWM wentylatora CPU.

1 polubienie

No, ale w ostateczności można pominąć linię pwm i wykorzystać jeśli faktycznie nie ma innego? :wink: