Gdzie podłączyć taką dziwną kartę sieciową HT2001


(Omendebil) #1

Witam,

dostałem taką kartę sieciową PCNET HT2001 9926

identyczna jak tutaj:)

Mam starą płytę główną i nie wiem gdzie wsadzić ten kabel.

Znalazłem na płycie głównej wejście w które włazi ta wtyczka to jest COM 1

ale niestety karta jest niewidoczna w systemie nie wiem czy dobrze robie wsadzając kabel w port komunikacyjny czy może trefna karta czy w złą stronę wsadziłem. ale próbowałem ją obracać i dalej nie widzi

tam we wtyczce na kablu zrobiłem dziurke zeby wszystkie 10 drucików wchodziło bo było tylko 9 dziurek na kablu (jedna zaklejona jakby). proszę o pomoc ( klikajcie na zdjęcia bo są ucięte na forum)

fotki:

706c74a2cbcfd669.jpg

1442df5a4eaf99c2.jpg

6a1fabb54ff3d69c.jpg


(Kpc21) #2

Dziwnie wkleiłeś te zdjęcia. Wklej kod, który jest przy "Miniaturka na forum".


(Omendebil) #3

chyba lepiej jak dam same linki proszę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/706 ... fd669.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/144 ... f99c2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a1 ... 3d69c.html

teraz może być???


(Kpc21) #4

Na pierwszej fotce jest "gniazdko" oznaczone jako USB, tam próbowałeś to podłączyć?? Możesz dać większe zdjęcie tej karty (żeby było widać oznaczenia przy "gniazdku", gdzie jest podpięty ten przewód) oraz wtyczki??

Nie wiem, czy tą kartę podłączysz pod to mobo - może to i stara konstrukcja ale chyba za młoda.

Ta karta sieciowa jest jakaś dziwna. To chyba jest jeszcze pod Baby-AT :slight_smile: . Można wiedzieć, skąd ją masz??


(Omendebil) #5

na pierwszym linku do zdjęcia jest takie wejście z 8 bolcami a wtyczka ma 9 dziurek i jedną pustą (sribiłem dziurke bo była zaklejona i nie chciał wchodzić jeden bolec. Pod tym jest napisane USB (komp stary jak świat nigdy nie miałem w nim usb a pamiętam jak w sklepie mówili że nie da rady założyć, teraz mam karte usb na pci) już daje drugą fotkę a na niej takim czerwonym kwadratem zaznaczyłem wejście COM_2 (obok jest COM_1 ale podłączone do gniazda na myszkę i działa) tam juz jest 10 bolców i wtyczka się mieści (tylko nie wiem dlaczego oryginalnie na kablu była zaklejona jedna dziurka co uniemożliwiało wsadzenie wtyczki.

fotka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9c ... 818eb.html

dostałem ją od brata, spaliła mu się dawno temu płyta główna i jakiś rok temu dał mi działające podsespoły i działały ale problem z kartą sieciową. Chciałbym podkreślić że jego komp był z czasów kiedy tylko niektórzy mogli mieć neta przez modem a karta dokupiona była później jakoś tak dobrze tego nie wiem.