Gdzie podłączyć wentylatory

Głupie pytanie. Mam obudowę Silentium PC RG4. 3 wentylatory DC są podłączone tak: 2 wydmuch do góry i 1 na samej górze wciąga powietrze.

Dodatkowo mam podłączone 2 Silentium PC Zepchyr czy jakoś tak podłączona na wciąganie z przodu i jeden z tyłu na wydmuch.

Płyta MSI B450 A Pro i mam pytanie gdzie który podłączyć? Bo zefirki to PWM i mam 4 wejścia na płycie a te DC to mam wpiete w regulator z obudowy.

Najbardziej mnie ciekawią te 3 Zefirki wpięte w płytę. Tylko gdzie i jak je podłączyć by dobrze działały?

Masz cztery wejścia oznaczone jako SYS_FAN, więc podłącz je właśnie tutaj. Pełna dowolność w wyborze, najlepiej tak, żeby kable się nie plątały i nie zaburzały przepływu powietrza (cable management).

Właśnie że chyba nie dowolnie bo one są w różnych miejscach na płycie i wentylatory nie chodzą równo. Każdy inaczej choć w ustawieniach mają to samo. Wnioskuje więc że jest kilka czujników temp.

To ustaw tak, żeby chodziły - na przykład podnosząc minimalną temperaturę, od której zaczynają się rozkręcać.

Dla mnie to bezsensowne trochę, co chcesz tym osiagnać?
Że zaraz wydmuchasz powietrze wciągniete przez ten jeden zasysający, czy że wciągniesz gorące wydmuchane przez obu sąsiadów? Na dobrą sprawę mógłbyś zostawić jeden wyciagający i wydajność byłaby identyczna, wciagający i drugi wyciagający się wyzerują.

Wentylatory wciagające powinny być na froncie obudowy,… a jak brakuje złącza, to na górze daj mniej wyciagających.

Też mnie to zastanowiło, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że autor mówi o miejscach, które są oznaczone zielonymi okręgami:

Moja wina. Niejasno napisałem. Właśnie tak mam jak na rysunku. Zielone okręgi to wentylatory dc fabryczne. Zielone kółka to PWM zefirki.

Czyli OK, nie analizowałem jak gom, ale zaintrygowało mnie, jednak robisz dobrze. :wink: