Gdzie podpiąć wentylatory na tej płycie głównej?

Witam posiadam obudowę https://www.morele.net/obudowa-logic-concept-m4-am-m004-10-0000000-0002-662694/ chcę dokupic wentylatory na tył i przód/bok. Mam płytę główną https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450m-ds3h-4141320/ i nie wiem gdzie to wszystko mam podłączyć z tego co wyczytałem na forach SYS_FAN 1 na tej płycie słyży do podłaczenia takiego wentylatora jednak z tego co się dowiedziałem to owe gniazdo jest do wentylatora tylnego co w takim razie z wentylatorem bocznym/przednim ? Które gniazdo to te właściwe ? Dołączam również screena z rozmieszczeniem wszystkiego na płycie. Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Tak za dużego pola do popisu to nie masz. SYS_FAN to złącze dla wentylatorów obudowy (nie tylko tylnego). Możesz się tam wpiąć, ale jeśli masz więcej wentylatorów, to bez stosownych rozgałęziaczy się nie obejdzie.

Wszystkie wiatraki w tej budzie mają koncówki pod płyte i pod MOLEX

Czyli potrzebowałbym rozłączki żeby wpìąć sie pod SYS_FAN i 3 pinowe/4pinowe gniazda tak? Teraz jeszcze dochodzi pytanie jaka jest różnica między PWN a MOLEXEM? Wiem, że PWN słyży do regulacji obrotów czy coś w tym stylu ale nie wiem który rodzaj zastosować.