Gdzie podział się SLiM w Debian Jessie?

(Marcineez) #1

Orientuje się ktoś dlaczego SLiM wyparował z repozytorium Debiana Jessie? Lubiłem ten display manager ze względu na jego prostotę, a teraz jestem zmuszony do przesiadki na coś innego.  :?

(roobal) #2

Możliwe, że na jakiś czas Slim został wyrzucony z testinga, bo na Wheezy jest, sam z niego korzystam i z tego co widzę jest też w Sidzie, a skoro jest w Sidzie, to powinien po jakimś czasie trafić do testinga. Jeśli nie chcesz czekać, to możesz zastosować apt-pinning i zainstalować Slim z Sida, ewentualnie z Wheezy (w Sidzie jest ta sama wersja), ale myślę, że mniej problemów z zależnościami będzie przy instalacji z Sida.

(saitoh) #3

Slim ma krytyczny błąd, dlatego wyleciał.

(marcin82) #4

Slim z tego co pamiętam miał problemy z odpowiednim ustawieniem zmiennej $LANG i nie korzysta z pliku ~/.dmrc. Ewentualnie jako alternatywę mogę z czystym sumieniem polecić lxdm.

(roobal) #5

Dokładnie, w wersji testowej nie mogą znajdować się pakiety z błędami krytycznymi, a skoro jest w Sidzie, to musi odczekać jakiś czas zanim trafi znowu do testinga. W wersji testowej Debiana również trzeba liczyć się z niespodziankami, w końcu nie jest to gałąź stabilna.