Gdzie popełniam błąd - konfiguracja ASMAX AR-904u

Witam

Z góry zaznaczę iż to moja pierwsza konfiguracja routera. (Router ma służyć jedynie przez okres wakacyjny dlatego zdecydowałem się na zakup z niższej półki cenowej) Przeczytałem instrukcje do tego modelu jednak nadal nie potrafię go poprawnie skonfigurować. Sytuacja wygląda następująco :

  1. Komputer ( PC1) przez którego odbieram internet, posiada zwykłą kartę sieciową ( usługodawcy internetowemu podaje Adres fizyczny karty , on mi podał adres IP , bramy DNS itp. które wpisałem w ustawienia , internet jest odbierany). System operacyjny WinXP.

  2. Komputer (PC2) który ma odbierać internet poprzez router. System operacyjny Win7

  3. Router ASMAX AR-904u

Konfigurowałem w ten sposób:

  • USB do PC1 instalacja, kabel od usługowcy popiołem do Routera w wejście LAN1

  • wejście LAN2 połączyłem z kartą sieciową w PC1 ( internet na PC1 chodzi bez zarzutu)

-wejście LAN3 połączyłem kablem z kartą sieciową w PC2 , tutaj sieć domowa jest wykrywana natomiast brak połączenia z internetem

Konfiguracja Routera :

W przeglądarce włączyłem konfiguracje przez www:

Actual LAN IP Address : 10.0.0.4

Actual LAN Network Mask: 255.0.0.0

Nie wiem natomiast co wpisać w IP address, subnet mask itp. próbowałem wpisywać ustawiania takie jakie mam od usługodawcy internetu ( adresy bram DNS itp z PC1) ale formularz ich nie przyjmuje.

W PC2 wpisałem w konfiguracji TCP/IP tak jak było napisane w instrukcji :

  • 10.0.0.4 ( zmieniałem też na 3,4,5,6, itd) IP address

  • 255.0.0.0 maska podsieci

  • 10.0.0.2 brama

  • 217.98.63.164 DNS

W efekcie PC2 łączy się z siecią “domową” , ale nie z internetem.

  • ping 10.0.0.2 - 50 % strat

  • ping 10.0.0.3 ( 4,5) - 0 % strat

Pozostałe niedostępne.

Próbuję od 3 h rozgryźć sposób na konfigurację, szukałem już w “google” itp. jednak nie natrafiłem na nic co by mi pomogło.Będę wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witaj. Z tego co się orientuję to router AR-904u jest modelem ADSL czyli krótko mówiąc do Neostrady, Netii itp. Z Twojego posta wnioskuję, że nie jesteś użytkownikiem żadnej z tych usług. Czyli - kupiłeś router, z którego w Twoim wypadku nie skorzystasz. Jeżeli masz możliwość to spróbuj dogadać się ze sprzedawcą na zamianę np. na ten: http://www.wisp.pl/index.php?p263,tp-link-tl-r402.

Niestety nie mogę zwrócić tego routera ponieważ nie został on zakupiony w sklepie.

Nie ma w takim razie żadnej możliwości, przekierowania tego sygnału ? Nawet jeśli bym podał usługodawcy internetowemu aby przypisał zamiast adresu fizycznego karty sieciowej, adres routera ?

Najprościej byłoby, gdyby usługodawca udostępnił ci jeszcze jeden adres IP. Jeśli udałoby ci się z nim dogadać, wpisałbyś go na drugim komputerze i z całego urządzenia będzie wykorzystany jedynie switch (tak jak jest podłączone obecnie).

Jeśli nie ma takiej możliwości, urządzenia tego nie wykorzystasz.

No tak naprawdę dopisał do serwera drugi adrec MAC na podstawie którego dostaniesz uprawnienia do odbioru internetu.

Od biedy można by jeszcze z PC1 zrobić router, jeśli to ma być tylko na okres wakacyjny.

Pozdrawiam!