Gdzie PotPlayer zapisuje ustawienia?

Na wypadek formatC: chciałem skopiować ustawienia PotPlayer żeby po formacie łatwo je przywrócić.
Gdzie PotPlayer trzyma plik z ustawieniami, profilem ?

Jak dobrze pamiętam, to zapisuje w rejestrze.

W rejestrze oraz w pliku .ini, jeśli zaznaczysz ‘Zapisz ustawienia w pliku .ini’ w Preferencje - Ogólne (prawa strona okna). A jeżeli klikniesz na końcu na znaczek z podkreślonymi kropkami, to otworzysz Twój katalog osobisty programu z tym plikiem (PotPlayerMini.ini lub PotPlayerMini64.ini).
Dla x32 jest to: C:\Users[Nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\PotPlayerMini
Dla x64 jest to: C:\Users[Nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\PotPlayerMini64

Warto zrobić kopię całego tego folderu, jak i na wszelki wypadek folderu C:\Program Files (x86)\DAUM lub C:\Program Files\DAUM zależnie od zainstalowanej wersji PotPlayera.

Kopię wpisów w rejestrze zrobisz klikając ‘Eksportuj ustawienia’ w dolnym lewym rogu okna Preferencji i ‘Zapisz jako typu: Pliki rejestru (.reg)’.
Tym sposobem możesz też zrobić kopię pliku ini, gdy wybierzesz Zapisz jako typu: Pliki INI (
.ini)’, ale plik ten wydaje się różnić odrobinę wielkością od pliku z katalogu osobistego PotPlayera.
Z raz przywracałem kilka lat temu ustawienia z pliku reg i chyba nie wszystko się odtworzyło, ale może teraz jest lepiej.

P.S. Warto może zrobić kopię całego dysku/systemu np. programem Macrium Reflect i wtedy masz ‘podkładkę’ pod wszystkie programy po formacie i nowej instalce Windowsa.

ok, dzięki

A jak z odtworzeniem z pliku ini, nadpisanie po zaznaczeniu “zapisuj do ini”?

Sorry za “lekko” spóźnioną odpowiedź. Jakoś czasu nie miałem. Ale że ostatnio musiałem przeinstalować system (wcześniej zrobiłem jego obraz), więc powiem jak zrobiłem, żeby mieć PotPlayera (obie wersje) w stanie sprzed instalacji Windy i nie musieć go konfigurować od zera. Zwyczajnie przekopiowałem foldery

  • dla x32:
    C:\Program Files (x86)\DAUM
    i
    C:\Users[Nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\PotPlayerMini

  • dla x64
    C:\Program Files\DAUM
    i
    C:\Users[Nazwa użytkownika]\AppData\Roaming\PotPlayerMini64

I nadinstalowałem Potplayera. Oczywiście był tam plik ini i zaznaczone ‘Zapisz ustawienia w pliku .ini’. Wszystkie ustawienia raczej były. Chyba tylko skojarzenia plików trzeba było dodatkowo potwierdzić w ustawieniach Windowsa. Możliwe, że dodanie reg by to zrobiło, ale nie sprawdziłem.