Gdzie przechowywać zdjęcia?

Szukam jakiegoś miejsca w sieci,gdzie mógłbym przechowywać swoje zdjęcia bez obaw że zostaną usunięte po jakimś tam czasie.Chodz i mi tez o to,że można by np linkiem pokazać komuś jedno zdjęcie.Może google cos tam miał?

Google Drive, OneDrive, MEGA.co.nz, Dropbox, Yandex.Disk

Znając perypetie Kima D, to powyższe się wyklucza. :wink:

 

Z jednej strony w sieci nic nie ginie, ale mając w pamięci ile schowków sieciowych i usług zostało zamknięte, to ja bym skręcił w strone własnego, domowego rozwiązania… (NAS+webserwer na przykład)

…a że drogo to wychodzi, to inna bajka.

Poza online archiwizacja na płytach DVD (zamiast drogiego i wcale nie niezawodnego NAS). Jest tania i względnie bezpieczna (jeśli nośnik jest solidny i dodatkowo prawidłowo przechowywany). Raz na kilka lat ewentualne przekopiowanie na “świeży” to też żaden problem. Ja nie mam problemów nawet z piętnasto letnimi nośnikami CD.

dropbox.com, chociaż copy.com jest bodajże większe

Jakie nośniki kupowałeś 2 lata temu i w jakim aktualnie są stanie? Parę lat temu, kupując verbatimy dlp+ straciłem dane już po ~1,5 roku. Mniejsza o to ile % była do bani, bardziej mnie wnerwiło to, że miało to miejsze na sześćdziesięciu z sziedemdziesięciu pięciu płyt (wyobraź sobie że przechowują po 2 pliki 2,5GB)! Lepiej się trzymają nośniki CD z lat '90 poprzedniego wieku - ot takie materiały.

Prędzej uwierzę w nienaruszalność danych na kasetce streamera które mi się walają po szufladach, niż nowym płytom DVD.

 

Doszedłem do wniosku, że talerzowy dysk, który może spokojnie się kurzyć w piwnicy jest tańszy w przeliczeniu na megabajt.  To, czego potrzebujesz, trzymasz lokalnie, a typowe archiwum wędruje na półkę naprzeciw przetworów :wink:

Przykładowo: nowe dyski i ceny:

Dysk |Cena |zł/GB
HDD 250GB |99 |0,4
HDD 2TB |340 |0,17
50x verbatim dlp |65 |0,28

Mając wybór - zapłacę nawet za takiego nowego maluszka250GB, ale będę miał święty spokój!

 

NAS jest ułatwieniem dostępu i zarządzania backupem - może i droga inwestycja (którą sam nadal rozważam), ale każdy kto takowy posiada takie rozwiązanie u siebie zachwala. O dostępności online o której wspomniał autor backupów na DVD nie wspomnę z uwagi na  stwierdzenie “poza online” -  słuszną ripostę :wink:

 

 

Ale wracając do tematu:@massaro76 ile tych zdjęć i ile średnio ważą? Albo ile GB/m-c chcesz archiwizować?

Na flickr masz 1 TB przestrzeni za darmo na zdjęcia.

Ja mam w trzech usługach: Copy -> w Copy mam utworzony folder Dropboxa -> Cały folder Copy synchronizuję z Mega. 

Wszystkie trzy usługi na raz na pewno nie padną :wink:

@Piotrek2255, tylko jeszcze wszystko zależy od dostępnego łącza internetowego.

Wrzuć na megaszafa.com jeśli to prywatne archiwum to umieść je w półce TAJNE gdzie możesz szyfrować pliki podobnie jak u Kima w mega

@Tomeeek64 jak udało mi się wszystko zsynchronizować na internecie z Playa to na necie po kablu nie powinno być żadnych problemów.

@Piotrek2255, korzystam z internetu Netii po linii Orange i muszę przemigrować 15 GB danych z OneDrive na MEGA. Pobieranie wynosi ok. 20 Mb/s, ale najgorszy problem jest z wysłaniem tego przy prędkości 1 Mb/s.

Łatwiej jest skorzystać ze specjalnych usług polegających na tym, że zewnętrzny serwer dedykowany sam przeniesie nasze dane.

@drunkula problem w tym że niem mam “świeżych” nośników, w szafie mam jeszcze dwa szpindle czystych DVD TDK ale te płyty mają chyba ze 6 lat. Nośniki na których wypalam to te wyżej plus Verbatimy, Sony czy wcześniej BASF. DVD wypalane zawsze z prędkością x8 natomiast płyty CD x8 lub x16 (dotyczy płyt o bardzo wysokim indeksie wypalania). Skrajnie źle przechowywane płyty to może po 1.5 roku byłyby nie do odczytu, nie chce mi się wierzyć na tak drastyczne zjechanie ze standardów ale skoro tak piszesz to tylko współczuć. 

Co do kaset czy szpul to oczywista oczywistość, chyba najlepszy i najbezpieczniejszy sposób archiwizacji i nawet nie przeszkadza dłuższy dostęp do danych.

 

Ale wracając do tematu:@massaro76 ile tych zdjęć i ile średnio ważą? Albo ile GB/m-c chcesz archiwizować?

 

Zdjęć jest ponad 200 ważą średnio jedno z 2 MB

@massaro76, 200 zdjęć po 2 MB to dość mało - wystarczy bezpłatny pakiet na Dropboxie/SpiderOak/Mantabox.

Na moje? OneDrive, bo jest już zintegrowany z systemem 8.1