Gdzie są buforowane filmy z YouTube, na dysku czy w pamięci RAM ?


(GForce) #1

Witam,
Przeglądarka Chrome jak każda inna posiada pamięć podręczną (cache) na dysku, a gdzie są buforowane filmy np. z YouTube, Dailymotion, Veoh, na dysku czy w pamięci RAM ?

Pytam bo zdziwił mnie troszkę ten artykuł, cyt : "Jeśli np. oglądamy film na YouTube, to jest on buforowany i tymczasowo przechowywany w pamięci RAM."
http://www.download.net.pl/co-to-jest-plik-wymiany-i-czy-warto-go-wylaczyc-w-windows/n/5006/

Firefox zapisuje (zapisywał) te plik na dysku, przynajmniej tak było jakiś czas temu, doskonale pamiętam jak kolega w ten sposób pobierał filmy z YT, po zbuforowaniu na dysk (pliki te były w jakimś tam folderze należącym do Firefoxa) póżniej zostały one przekonwertowane z .flv do mp4 w jakimś programie.

Pozdrawiam serdecznie.


(Bogdan_G) #2

Na dysku


Co do cache video, to zapisują się w pamięci podręcznej FFxa.
Na stronie nirsoft pisze:

Za każdym razem, że przeglądarka internetowa odgrywa plik wideo Flash, plik .flv jest zapisany w folderze tymczasowym systemu Windows. Normalnie, nie można skopiować ten plik tymczasowy do innego folderu, ponieważ odtwarzacz Flash blokuje wyłącznie plik. Także plik zostanie automatycznie usuwane po zamknięciu przeglądarki internetowej.
Począwszy od wersji 1.10, VideoCacheView wyświetla pliki flash w folderze tymczasowym i pozwala skopiować je do innego folderu. VideoCacheView poradzi tymczasowych plików flash utworzonych przez Internet Explorer, Mozilla / Firefox, Opera przeglądarce internetowej. Należy pamiętać, że trzeba czekać do końca przeglądarki, aby je pobrać. inaczej, skopiowane pliki zostaną uszkodzone.

No i jest niecałe 100KB programik do wydobycia cache video z systemowego bufora przeglądarki http://www.nirsoft.net/utils/video_cache_view.html
Na dole strony jest spolszczenie i program. Zawartość spolszczenia wkleja się do folderu programu. Firefoxa też obsługuje.


(GForce) #3

No czyli wychodzi na to że FF buforuje filmy na dysk, a Chrome do pamięci RAM :slight_smile:


(Bogdan_G) #4

Nie słyszałem o tym. Niby jakim cudem w RAM?
Nie czytasz na stronie programu:

It automatically scans the entire cache of Internet Explorer, Mozilla-based Web browsers (Including Firefox), Opera, and Chrome,

Bufor, czyli cache chrome jest na dysku.