Gdzie są dyski wymienne?

Witam! Stawiałam system po infekcji wirusowej. Zauważyłam, że po formacie nie mam dysków wymiennych. Jest stacja dyskietek i dwa dyski (DVD RW i BD-ROM). Było jednak parę dysków wymiennych i ich nie ma. Pewnie czegoś nie doinstalowałam…niestety nie wiem czego :frowning: . Mam wejście na karty SD, ale komputer wcale karty tej nie widzi. Pewnie problem tkwi w tym, że nie mam tych dysków. Może ktoś wie jak temu zaradzić. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Prawdopodobnie brak sterowników . Start w polu wpisz Menedżer urządzeń > klik > jak są pytajniki przy urządzeniach to kliknij prawym > Aktualizuj oprogramowanie sterownika > Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.

Na 7 tak jest domyślnie że napędy wymienne są ukryte dopóki nie zaczniesz z nich korzystać. Włóż kartę powinno działać.

Organizuj -> Opcje folderów -> Widok -> odznaczone Ukryj puste stacje w folderze Komputer

Witam i dziękuję za szybką reakcję. W menadżeże urządzeń nie mam żadnych znaków zapytania. Po włożeniu karty nic się nie działo. Po prostu komputer nawet jej nie zauważył. Odnośnie opcji folderów… odznaczyłam “Ukryj puste stacje w folderze Komputer” i niestety nic nowego się nie pojawiło. Myślę, że czegoś nie doistalowałam…jakiś sterów…Mam całe oryginalne oprogramowanie, ale niestety w języku angielskim. Stawiając system sugerowałam się ■■■■■żerem urządzeń. Myślę, że nie wgrałam jakiegoś programu. Może jakieś sugestie? Jak to się może nazywać? Przepraszam, ale w W 7 jestem :frowning: .

Hmmm ,gdyby był jakiś “sprzęt” ,typu czytnik kart pamięci bez zainstalowanego sterownika ,to w m.urządzeń były by znaki zapytania…Start wpisz w polu msinfo > klik > Składniki > USB i zrób zrzut ekranu tej zakładki .Możesz tez wygenerować raport z menu Plik > Zapisz > wstaw ten plik np tu http://www.zippyshare.com/ .Czy wszystkie wejścia USB działają prawidłowo ?

Witam ponownie. Wygenerowałam ten raport. jest tu: http://www51.zippyshare.com/v/45534228/file.html

Podaję jeszcze opis mojego komputera:

Procesor Inter Core 2 Duo E8400 3,0 GHz

Karta graficzna ATI Radeon 4850 512 MB

4 GB pamięci RAM Kingston (2x 2 GB dual chanel)

Dysk twardy 500 GB @ 7200 obr./min.

Odtwarzacz Blu-Ray z nagrywarką DVD±RW

Procesory Intel® Core™2 Duo E8400 (3.0 GHz, 6 MB L2 Cache, 1333 MHz FSB)

Płyty główne z chipsetem Intel P45

Pamięci DRAM 4GB DDR2 800MHz (2x2GB) Kingston

Karty graficzne Radeon 4850 512MB 2xDVI

Dyski twarde 500 GB Seagate Barracuda

Czytniki kart pamięci CF, SDHC, Micro SD, xD, MS, MS Duo i inne.

Nagrywarka DVD+/-RW + odtwarzacz Blu-ray i HD-DVD

Widać, że posiadam czytniki kart pamięci. Wszystkie wejścia USB działają prawidłowo i jak już powiedziałam w menadżerze urzadzeń nie ma żadnych znaków zapytania.

Na moje oko zdaję się być wszystko po instalowane …lub nie ma (aktualnego)sterownika do chipsetu ,bo podajesz że karta graficzna to Radeon 4850 ,a w raporcie widnieje… 4800 Series .Zainteresowało mnie to ,że na stronie intel w opisie chipsetu Intel P45 jest wzmianka o możliwości wyłączania poszczególnych portów usb w celu ochrony ,przed infekcją z nich.Czy coś kojarzysz w tej sprawie ?

Wejdź na tą stronkę

http://www.intel.com/support/detect.htm

i kliknij Check your system for the latest updates ,narzędzie wykryje ewentualne brakujące/zaktualizowane sterowniki.

Poczytaj też na temat Bonjour service http://helpc.eu/bonjour-service-co-to-j … t6324.html ,oraz przyjrzyj się programowi/usłudze :Application Updater “c:\program files\application updater\applicationupdater.exe”.W autostarcie możesz wyłączyć jusched ,oraz zdecyduj się na jednego z antywirusów ,bo widzę że posiadasz dwa ,GDATA oraz MicosoftSE ,co nie jest wskazane.

Witam, opis mojego komputera znalazłam w necie…pewnie stąd ta różnica w kartach graficznych. Niestety nic nie kojarzę w sprawie tych portów. Weszłam na podaną przez Ciebie stronkę (niestety jest po angielsku). Coś mi wyszukało i zaktualizowało. Poczytałam też o Bonjur service i wpisałam w uruchom to co tam podawano. Nic się nie wyświetliło (może nie musiało?). Nie wiem jak mam się przyjrzeć usłudze Application Updater? Tą javę to oczywiście wywaliłam z autostartu. Instalowałam ją wczoraj i dlatego została. No i wyłączę oczywiście MicrosoftSE. Zainstalowałam go… :frowning: , bo GDATA przpuściła mi szpiega. Pisałam nawet o tym problemie na forum, wkleiłam log, ale nie dostałam żadnej odpowiedzi. Czułam, że coś chodzi nie tak. Tak też postawiłam system od nowa…no i …zauważyłam, że poprzednio w komputerze miałam chyba z cztery dyski wymienne, a teraz zero. Przyznam, że nawet nie wiedziałam po co są te dyski. Teraz podejrzewam, że to właśnie wejścia na karty itp. XP znałam dobrze…niestety W 7 dopiero się uczę.

Uruchom ponownie system.

Przeskanuj plik na http://www.virustotal.com/ ,jeżeli żaden antywir nic nie wykryje to ok ,w razie co daj linka to wyniku.

2. Systemy Windows XP, Vista, 7. wykonaj kroki opisane w a i b .

Ja osobiście wywaliłbym GDATE ,MSE jest to całkiem udany produkt z dobrom skutecznością ,czego o GDATA nie można powiedzieć ,można nawet porównać oceny programów na DP .

Uruchomiłam ponownie system i znalazłam informację o aktualizacji kart SD do 32 GB.

Przeskanowałam (chyba chodziło o ten plik c:\program files\application updater\applicationupdater.exe ?). Tu jest link:

http://www.virustotal.com/file-scan/rep … 1285568629

Odnośnie programów z tej strony o Bonjour service, to po zainstalowaniu TurnOffBonjour otrzymałam komunikat "The Bonjour Service is not active.

Po instalacji AutoRuns odznaczyłam wpisy odnoszące się do pliku mdnsNSP.dll i internet działa.

Niestety usunęłam już MicrosoftSE.

Czy usunąć ten katalog C:\Program Files\Bonjour?

Tak o to chodziło ,jest w porządku.

Tu też sprawa chyba załatwiona.

Po ponownym rozruchu sprawa z czytnikiem jest bez zmian ?

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale nie miałam prądu. Sprawa załatwiona…niestety nadal nie widzę nośników wymiennych w komputerze. Przed formatem miałam ich 5. No trudno…musze sobie bez nich poradzić. Dziękuję za pomoc.

Mufka , a w oknie mój komputer nie ma przypadkiem zwiniętych Urządzeń z wymiennymi nośnikami pamięci ? Ustaw wyświetlanie na typ.

Nie widzę by te urządzenia były zwinięte. Widać dyski twarde (C, D i E). Pod nimi są urządzenia z wymiennymi nośnikami pamięci (stacja dyskietek A, stacja dysków DVD- RW F i stacja dysków BD-ROM G). Zastanawiające są te oznaczenia literowe. Tak więc mam dysk C,D,E. Później jest A,F i G. Przypominam sobie, że poprzednio kończyło się to na K. Acha…dyski twarde nie nazywały się C,D,E. Coś wyszperałam, że powinno się utworzyć nowy dysk na już istniejącym (dodaj lub zmień), ale nie znam się na tym i boję się, że coś po…

To jest prawidłowe przypisanie liter.

Nie bardzo kojarzę o co to może chodzić…I to raczej nie w tym rzecz,więc nic nie rób.Jak mi coś wpadnie do głowy to odpiszę.

Dzięki za trud. Będę czekała.