Gdzie sa wlasciwości gradientu w Photoshopie 7?

Nie moge znalezc czegos takiego zeby mozna bylo zrobic gradient taki ze: od RGB:195,195,195 do

RGB:150,150,150

Z tego co wiem, możesz ustawiać nieprzezroczystość.

Zaznaczasz gradient’em obrazek i kombinacją klawiszy Ctrl+Shift+F otworzysz okno z możliwością ustawień nieprzezroczystości ang. opacity. Suwakiem moższ regulować ustawienie gradientu.

Zamiast kombinacji klawiszy możesz z menu wybrać Edit (Edycja) - Fade Gradient (Zanikanie gradientu).

Pozdrawiam :okulary:

Dzięki Fiesta.W ramach rewanżu posyłam pomocny dla kolegi link: http://photoshop.swiatobrazu.pl/ i podpowiadam aby kolega wpisał sobie do wyszukiwarki takie hasła jak:photoshop,pl,tutorial itp. i napewno znajdzie masę przydatnego materiału dla siebie.

Z tego co pamiętam w zakładce "gradienty’ jest taka opcja,żeby co do “milimetra” ustawić sobie gradient.

Wpisałem dane RGB podane przez kolegę i wyszło mi szare(popiel)delikatnie cieniowane tło.Tu chyba raczej nie chodzi o ustalenie gradientem przezroczystości,lecz o uzyskanie takiego efektu jaki wyszedł u mnie.Czy może kolega to potwierdzić?

Potwierdzam.Chodzi mi o taki efekt szarosci bo zwykle jest od bialego do czarnego.

Jednak u mnie nie ma zakładki Gradienty. Jest tylko w poanelu bocznym gradient i u gory wybiera sie czy srodkowy katowy, itd. a nie wiem gdzie jest to miejsce w ktorym sie wpisuje te wartosci RGB.

prawoklik na warstwie i wybieraz “opcje mieszania” tam masz opcje gradientów :slight_smile:

dzieki dzieki to tez daje ten sam efekt ale ja bym chcial tak, zebym mogl wpisac wartosci RGB.