Gdzie się podział msconfig?

Witam.

Mam problem z uruchomieniem msconfig. Mianowicie kiedy wstukuję “msconfig” w “Uruchom” wyświetla się komunikat, że system Windows nie może odnaleźć pliku “msconfig” i okienko się zamyka. Gdzie w takim razie schował się ten msconfig i jak go odtworzyć?? Proszę o pomoc.

Dodam, że parę dni temu jeszcze był na swoim miejscu i uruchamiał się bez oporów.

Usuwałeś ostatnio jakieś pliki systemowe albo niepotrzebne pliki programami do czyszczenia systemu typu odkurzacz?

Jeśli tak to możliwe, że za dużo ich usunąłeś.

Przeskanuj kompa antywirusem którego (mam nadzieję) masz zainstalowanego albo skanerem online.

Z całym szacunkiem, ale nie jestem lewy do komputerów.

Mam programy do czyszczenia, ale używam ich nie od dzisiaj i do tej pory było wszystko dobrze. Antywira też rzecz jasna mam i komputer jest czysty.

A tak w ogóle to gdzie domyślnie powinien znajdować się msconfig?? C:[dysk systemowy]\Windows??

A jeśli go brakuje to czy można go skopiować np. z systemu wirtualnego?? Będzie to działać??

Jak nie jesteś lewy do komputerów to sam mogłeś sobie wyszukać lokalizację msconfig. Istnieje coś takiego jak systemowa wyszukiwarka.

Znajduje się on C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries

Jeśli go brakuje, spróbuj naprawić system z płyty.

Wrzuć płytę z Windą do napędu > start > uruchom > sfc /scannow i enter > jak będą wyskakiwały okienka, za każdym razem klikaj ponów próbę.

Kolego WizZz niby w jaki sposób ma mi pomóc systemowa wyszukiwarka skoro tego pliku nie ma na dysku??? !!

Znalazłem lokalizację msconfig po instalacji systemu wirtualnego. I byłbym wdzięczny gdyby chętni do pomocy dokładnie czytali to co potrzebujący pomocy piszą.

Ale i tak dzięki za pomoc!

Problem rozwiązany.