Gdzie się podziały "kieszonkowe" smartfony 4"?

Tylko po co Ci android na takim telefonie? Żadnej aplikacji bez dotyku i tak byś nie obsłużył. Jeśli chcesz telefon z fizyczną klawiaturą, to poszukaj jakiegoś BlackBerry.

Niby też prawda…

BB są duże.

Zwykłe słuchawki kulawo sobie radzą z netem i komunikatorami.

Nie ma wyjścia, trzeba żyć z tym co się ma czyli Redmi 5.
Jak się rozleci to będę myślał co kupić.

Faktem jednak jest że dużo osób tęskni za małymi telefonami albo męczą ciągle stare maluchy bo nie ma następcy.

Generalnie jeżeli prównać smartfony z tej samej maki i linii np. Mi5 Pro (2016r.) do Mi10 Pro (2020r.) to widać istotną różnicę. W screen ratio w przypadku tych dwóch jest za to ~7% różnicy. (zapewne głównie poprzez paski góra/dół w starszym modelu)


(zestawienie w skali zrobione na szybko)

Mimo wszystko trudno mając taki telefon 6.67’’ w przedniej kieszeni spodni usiąść.
W starszym 5.15’’ kciukiem spokojnie dosięga się zarówno dolnego krańca ekranu, jak i górnego. W nowym jest to niemożliwe. (chyba, że ma się ponad przeciętnie dużą dłoń)

I można było zadzwonić nawet wtedy, gdy tarcza została zablokowana :wink:

Screenshot_20200608_190128

Pan na PO nas nauczył :rofl: A teraz zadzwoń ze smartfona z uszkodzonym wyświetlaczem :smiley:

Mnie na PO uczyli jak przed atomówką spieprzać, a Ciebie jak hakować telefony? :joy:

Przynajmniej umiem teraz greptać kompila :rofl:

Chociaż nie…

… nadal nie umiem :cry:

Też można (przez ADB), ale musisz mieć pod ręką PC/lapka i włączone debugowanie USB :stuck_out_tongue:
adb shell am start -a android.intent.action.CALL -d tel:<nr tel.>

A z analogiem wystarczyła szybka i pewna ręka :rofl:

Zawsze można poświrować pawiana z takim zestawem w plecaku lub torebce.