Gdzie system windows pobiera aktualizacje?

(Kamilszndsfua) #1

W systemie windows XP jest taka usluga jak automatyczne aktualizacje. Do jakiego katalogu je on pobiera? Za kazdym razem gdy przeinstaluje system musze odnowa pobierac a tak to mialbym juz wszystkie na dysku gotowe do zainstalowania.

(Kurzun) #2

Katalog Windows i pozniej Prefetch;]

(Kamilszndsfua) #3

tam nie ma :frowning:

(Ford Fokus) #4

Bo po instalacji pliki instalacyjne są kasowane…

(Kamilszndsfua) #5

no wiem ze sa kasowane ale przed instalacja tez ich nie ma… chyba ze sa jakos dziwnie zaszyfrowane

(Golden Finger) #6

To nie są instalki poprawek.

Dzięki temu możesz odinstalować pobrane poprawki.

Jeśli wykasujesz te katalogi, tracisz możliwość odinstalowania poprawek.

:okulary:

Złączono Posta : 17.02.2006 (Pią) 2:25

No i muszę siebie zacytować.

Znalazłem instalki ostanio pobranych poprawek krytcznych w katalogu

Windos\SoftwareDistribution\Download

Z pięciu znajduję ich cztery :wink: , dlaczego nie pięć ??

Poprzednio napisałem, że wykasownie katalogów ukrytych z deinstalkami poprawek uniemożliwi ich odinstalowanie.

Jednak we wskazanej wyżej ścieżce zanajduję i instalki i pliki do deinstalacji :slight_smile:

W takim razie nasuwa się pytanie, czy w katalogu Windos\SoftwareDistribution\Download zapisują się wszystkie poprawki ??

Dlaczego z 5 pobranych mam tylko 4, mimo że w katalogach ukrytych, o których pisze Boczi, mam 5 katalogów związanych z pięcioma pobranymi poprawkami ??

Nasuwa mi się jeszcze wiele innych pytań w temacie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, ale zadam je w późnieszym terminie. :wink:

:okulary:

Golden Finger , idealne pytanie do ekipy z MS, tylko… czy raczą na nie odpowiedzieć?

(Kamilszndsfua) #8

widze ze sie temat ladnie rozwinal… rzeczywiscie sa w katalogu Windos\SoftwareDistribution\Download tylko ze tam duzo folderow jest wybieranie tych poprawek z nic mi troche czasu zajmie :slight_smile: