Gdzie szukac pliku z numerem klucza windows?

Mam kilka płytek z systemem i nie pamiętam która z nich jest zainstalowana na komputerze.Chcę formatowac dysk i nie mogę

się pomylic bo będzie system nielegalny.

Tym programem to sprawdzisz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1510&t=93

Szukaj w zakładce system operacyjny

Na obudowie powinna być nalepka z kluczem licencyjnym, jeśli nie ma to i tak w razie kontroli mogą być problemy!!

jeśli ma np oryginalny nośnik i dowód zakupu, to nie będzie miał żadnych problemów :slight_smile:

O to chodzi,że przy instalacji zapomniałem o naklejeniu nalepki.Nalepki mam nienaruszone na opakowaniach płytek i teraz nie wiem którą nalepkę nakleić i której płytki użyć.

To nie ma znaczenia. Ważne, żebyś był w stanie udokumentować posiadanie np. dwóch instalacji systemu dwiema płytkami wraz z dwoma kompletami naklejek, certyfikatów autentyczności czy faktur. Nie ma obowiązku naklejania tego na obudowie komputera, ważne żeby zachować te naklejki jako dowód.

A instalować system możesz nawet na pięćdziesięciu komputerach używając jednej i tej samej płyty (może być nawet kopia kupiona na bazarze, choć to czasami ryzykowna sprawa ze względu na “wartość dodaną” do takiej płytki :slight_smile: ), byle tylko podawać właściwe (i legalnie nabyty) klucze.

Znalazłem to co chciałem.Dziękuję wszystkimza pomoc.Mam już jasność w temacie.