Gdzie szukać w zasobach zainstalowanych na kompie programów?

Pytanie jakby infantylne ale okazuje się że czasami mam wielki problem lub lukę informacyjną na temat obsługi systemu.

Większość programów instaluje skrót na pulpicie, ale jednak nie wszystkie.

Kiedy miałem WIN7 to z pozycji start można było od razu znaleść każdy program świeżo zainstalowany i samodzielnie utworzyc skrót a w WIN8 takiej opcji nie ma lub ja jej nie znam.

Jak teraz odnaźć ostatnio zainstalowany program, bo tylko widze go na liście odinstalowania i nigdzie indziej?

W katalogu Program Files owego programu nie znalazłem.

W menu Modern wpisz po prostu nazwę tego programu :stuck_out_tongue: wbudowana wyszukiwarka pokaże Ci skrót. To tak najprościej.

Kolejna opcja to kliknij w tą strzałkę na dole ekranu ona rozwinie Ci coś na styl starego “Wszystkie programy”.

Jak klikniesz tą dolną strzałkę o której pisze @struart to nowo zainstalowane aplikacje będą miały oznaczenie NOWE. Domyślnie w Windows 8 nowo zainstalowane aplikacje dodawały się do kafelków. Obecnie w win 8.1 się nie dodają :slight_smile:

Dzięki wielkie za podpowiedzi.

 

 

Ja nawet o tym nie pomyślałem, bo korzystam z tradycyjnego pulpitu i dlatego nie przypaliłem.

 

 

Nie ma żadnej dolnej strzałki.

Możecie wkleić screenshota?

Mówimy o 8.0, czy 8.1? W 8.0 klikasz prawym na ekranie Start i na pasku wysuwającym się od spodu masz “wszystkie aplikacje”. W 8.1 pojawia się ikonka strzałki w lewym dolnym rogu ekranu Start.

 

post-43464-0-15948400-1409661622_thumb.p

OK, teraz wszystko jasne. Ja mam 8.0

Dziękuję wszystkim!