Gdzie tanio kupić legalny Windows 7?

Na morele.net widziałem go za ponad 400zł. Może mi ktoś polecić sklep internetowy, gdzie legalny system można kupić za mniej? Nie ważne czy Pro czy HP, byle był to 7.

http://www.cyber-sklep.pl/microsoft-windows-7-professional-coa-oem-sp1-dvd-pl-p-31.html kupuje od lat

http://www.kluczsystem-sklep.pl/windows-7-professional-fqc-00730-oem-coadvd-p-3.html

Kupno systemu ze sklepów do których linki podają poprzednicy jest bardzo naiwne i aż dziw bierze, że istnieją jeszcze osoby dające się na to nabrać.

Tymczasem ja wytłumaczę, jak takie sklepy działają. Otóż skupują one za grosze sprzęt komputerowy, odklejają naklejki licencyjne z obudów i sprzedają po atrakcyjnej cenie. Proceder ten jest zgodny z prawem europejski, lecz niezgodny z postanowieniami licencyjnymi. Więc po co przepłacać? :slight_smile:

Czyli kupno windows z wyżej podanych stron to nielegalny zły pomysł, tak?

Pomysł legalny, system nielegalny, bo niezgodny z licencją. Legalny Win7 to obecnie tylko z drugiej ręki w pudełku (box).

Poczytaj sobie EULA.

Drogi axis85, taki system jak najbardziej będzie legalny na terenie państw UE - wynika to z prawa europejskiego. Jednak “licencja” taka będzie niezgodna z licencją producenta. Mówiąc językiem potocznym - będzie to nieoryginalny system. A skoro łamie się licencję, to nie widzę sensu wydawania na to pieniędzy.

Skoro licencja jest niezgodna z licencją producenta, to system jest nielegalny.

Jedyny kraj, w którym jest możliwość odsprzedaży licencji oemowych to Niemcy.

 

Dodam jeszcze jedno: poza Niemcami o legalności (czyli zainstalowaniu zgodnie z licencją) systemu decyduje klucz sprzętowy + klucz systemowy = powstaje identyfikator produktu (PID), który jest wysyłany na serwer Microsoft, tam zostaje zapisany, a system przechodzi w tryb “aktywowany”.

Zmiana podzespołów lub całego komputera wiąże się ze zmianą klucza sprzętowego, przez co generowany PID jest inny i aktywacja nie przechodzi.

Oczywiście można to obejść przez aktywację telefoniczną, ale nie zmienia to faktu, że taki system jest niezgodny z licencją, czyli nielegalny.

Równie dobrze możesz poszukać jelenia, który sprzedając system w necie umieszcza zdjęcie klucza. Czy taki system jest legalny? System tak, ale zainstalowanie tym kluczem u siebie - nie.

Tu znalazłem jakąś aukcję. Wersja BOX powinna być legalna.

http://allegro.pl/windows-7-home-premium-box-32-64-upg-dowod-zakupu-i6384143989.html

To nie jest Windows 7, tylko uaktualnienie do Windows 7 - trzeba mieć XP lub Viste :slight_smile:

Miałem swego czasu wątpliwą przyjemność pracowania w firmie świadczącej usługi outsourcingu IT. Owa firma szczyciła się certyfikatem resellera licencji MS dla sektora edukacyjnego. I właśnie takie cwaniactwo w owej firmie panowało - szefostwo zdrapywało naklejki licencyjne ze starych komputerów i sprzedawało je w cenie normalnych licencji. Janusze biznesu… zresztą - szef miał na imię Janusz :slight_smile: W każdym razie firma nie miała żadnych nieprzyjemności w związku z takim procederem.