Gdzie tanio kupić legalny Windows 7?


(sewer6) #1

Na morele.net widziałem go za ponad 400zł. Może mi ktoś polecić sklep internetowy, gdzie legalny system można kupić za mniej? Nie ważne czy Pro czy HP, byle był to 7.


(MrBeckham555) #2

http://www.cyber-sklep.pl/microsoft-windows-7-professional-coa-oem-sp1-dvd-pl-p-31.html kupuje od lat


(GForce) #3

http://www.kluczsystem-sklep.pl/windows-7-professional-fqc-00730-oem-coadvd-p-3.html


(rgabrysiak) #4

Kupno systemu ze sklepów do których linki podają poprzednicy jest bardzo naiwne i aż dziw bierze, że istnieją jeszcze osoby dające się na to nabrać.


(kijek) #5

Tymczasem ja wytłumaczę, jak takie sklepy działają. Otóż skupują one za grosze sprzęt komputerowy, odklejają naklejki licencyjne z obudów i sprzedają po atrakcyjnej cenie. Proceder ten jest zgodny z prawem europejski, lecz niezgodny z postanowieniami licencyjnymi. Więc po co przepłacać? :slight_smile:


(sewer6) #6

Czyli kupno windows z wyżej podanych stron to nielegalny zły pomysł, tak?


(axis85) #7

Pomysł legalny, system nielegalny, bo niezgodny z licencją. Legalny Win7 to obecnie tylko z drugiej ręki w pudełku (box).

Poczytaj sobie EULA.


(kijek) #8

Drogi axis85, taki system jak najbardziej będzie legalny na terenie państw UE - wynika to z prawa europejskiego. Jednak “licencja” taka będzie niezgodna z licencją producenta. Mówiąc językiem potocznym - będzie to nieoryginalny system. A skoro łamie się licencję, to nie widzę sensu wydawania na to pieniędzy.


(axis85) #9

Skoro licencja jest niezgodna z licencją producenta, to system jest nielegalny.

Jedyny kraj, w którym jest możliwość odsprzedaży licencji oemowych to Niemcy.

 

Dodam jeszcze jedno: poza Niemcami o legalności (czyli zainstalowaniu zgodnie z licencją) systemu decyduje klucz sprzętowy + klucz systemowy = powstaje identyfikator produktu (PID), który jest wysyłany na serwer Microsoft, tam zostaje zapisany, a system przechodzi w tryb “aktywowany”.

Zmiana podzespołów lub całego komputera wiąże się ze zmianą klucza sprzętowego, przez co generowany PID jest inny i aktywacja nie przechodzi.

Oczywiście można to obejść przez aktywację telefoniczną, ale nie zmienia to faktu, że taki system jest niezgodny z licencją, czyli nielegalny.

Równie dobrze możesz poszukać jelenia, który sprzedając system w necie umieszcza zdjęcie klucza. Czy taki system jest legalny? System tak, ale zainstalowanie tym kluczem u siebie - nie.


(sajmon17099) #10

Tu znalazłem jakąś aukcję. Wersja BOX powinna być legalna.

http://allegro.pl/windows-7-home-premium-box-32-64-upg-dowod-zakupu-i6384143989.html


(axis85) #11

To nie jest Windows 7, tylko uaktualnienie do Windows 7 - trzeba mieć XP lub Viste :slight_smile:


(kijek) #12

Miałem swego czasu wątpliwą przyjemność pracowania w firmie świadczącej usługi outsourcingu IT. Owa firma szczyciła się certyfikatem resellera licencji MS dla sektora edukacyjnego. I właśnie takie cwaniactwo w owej firmie panowało - szefostwo zdrapywało naklejki licencyjne ze starych komputerów i sprzedawało je w cenie normalnych licencji. Janusze biznesu… zresztą - szef miał na imię Janusz :slight_smile: W każdym razie firma nie miała żadnych nieprzyjemności w związku z takim procederem.