Gdzie ten spam?

Witam serdecznie.

Przedstawię pokrótce pewną sytuację z tego forum.

Otóż, pewien Internauta, zafascynowany hobbystycznie programowaniem, jak też i elektroniką, poświęcił swój czas i chęci na napisanie aplikacji. Jest to internetowy odtwarzacz stacji radiowych. I chciał poddać ocenie swoją aplikację użytkownikom forum dp. Sam osobiście pobrałem i zainstalowałem aplikację, która już na pierwszy rzut oka przypadła mi do gustu. Obszernie opisał swoje dzieło na tym forum w odpowiednim dziale. Wyjaśnił zasadę działania swojej aplikacji, oraz opisał poszczególne jej funkcje. Nawet pojawiło się już parę komentarzy pod Jego postem.

Niestety, jakiś nadgorliwy Admin uznał to wszystko za spam. Wnikliwie przejrzałem Regulamin, na który się powołał i niestety, nie znalazłem punktu, do którego post mógłby zostać podciągnięty i uznany rzeczywiście za spam.

Dziwi mnie polityka działania tego forum. Chłopak zrobił kawał dobrej roboty, chciał, aby inni mogli ocenić owoc jego wysiłków, nie czerpał żadnych innych korzyści z udostępniania swojej aplikacji, a jednak dziwnym sposobem Jego post został uznany za spam.

Zamiast w jakikolwiek sposób promować młodych programistów, utrudnia się im w ten sposób możliwość startu i dalszej owocnej pracy w swojej dziedzinie. Więc może warto byłoby wprowadzić nowy dział na forum dla właśnie takich młodych programistów, aby mogli zaprezentować to, nad czym pracują.

Link do rzekomego spamu: prosba-ocene-aplikacji-t490548.html?sid=da0fc52c9e42c016d5fed3c0e30cfd8c#p3089640

Na wstępie pragnę zacytować:

Ogólnie czym wg ciebie różni się spam, od przydługawego posta z opisem programu. Który kończy się … linkiem do strony !!

O tym, że część modów i adminów tego forum ma problemy z ogarnięciem rzeczywistości, wiadomo nie od dziś. Szkoda, że tak się traktuje ludzi na portalu mającym się za poważny.

Zdecydowanie popieram!

Wystarczy, że dodasz linka i już jesteś pasożytem i spamerem. Nawet mojego bloga wycięli (nie dziwne, w końcu powinienem pisać tutaj i nabijać reklamy :wink: )

Wiecie co by było, gdyby każdy z userów chciał dać linka do swojego bloga / strony / filmika na yt ? Pod avkiem możesz sobie jedną stronę wstawić i jest ok. Po co ma się ona eksponować ? >…

Tak, tylko że kolega podał link do strony projektu, z której można pobrać jego aplikację. Ile to programów z tego vortalu po kliknięciu w odnośnik POBIERZ przekierowuje do swojej strony domowej?

Wiem, ludzie umiaru nie mają. Ale mod/admin może spojrzeć do czego prowadzi taki link i nie usuwać wszystkiego jak leci.

Ale Autor tematu mógł to inaczej załatwić, bez zbędnego stresu, myślę że wystarczyło napisać PW do admina, przedstawić temat, program i zapytać czy może ewentualnie wrzucić na jakiś hosting i poprosić o przetestowanie i ocenę, plus dodać link do np. skanu na Virustotal tak aby użytkownicy mieli pewność że plik jest czysty :wink:

keule.gif

-aktywność na forum

-posty usera

-blog usera

Zaczynanie swojej kariery od spamu (wiedziałby jak to się skończy, gdyby czytał chodź posty na forum). Jest kiepskim argumentem na wstawienie jego linka w jakimkolwiek temacie :slight_smile:

w takich kwestiach można napisać do administracji - na portalu masz kontakt:

I albo ogólny administracji,

Adres ogólny redakcji: _ redakcja@dobreprogramy.pl _

albo:

Krogulec: krogulec@dobreprogramy.pl

Ja polecam ogólny - _ redakcja@dobreprogramy.pl _

Pozdrawiam Gutek

To co w takim wypadku można powiedzieć o userach którzy z poważnego portalu robią śmietnik, prywatne poletko do samowolki, czy też słup z ogłoszeniami ??

Jeżeli tak ten autor chciał reklamy, bo na to czekał to mógł sobie wykupić tą reklame :lol:

a śmiecić nie będzie i bardzo dobrze że zostało usunięte

Tobie za komentarz dziękuję. Wystarczy zobaczyć Twoje posty (np. http://forum.dobreprogramy.pl/umowa-zlecenie-dla-latka-telepizza-t490648.html#p3090098) i już wiadomo, z kim mamy do czynienia, więc Twoje wypowiedzi nie są raczej traktowane poważnie.

Proponuję dla świętego spokoju zamknąć ten temat już. Bowiem nic nowego nie wnosi i nie wniesie do sprawy.

Z poważaniem… Mariusz.

Dzięki grandmaniek2010 , za ten temat , bo dzięki niemu znalazłem świetny projekt :wink: (Bóg zapłać za cache google bo znalazłem tam ten “spam” )

Mieliśmy do czynienia z osobą która chciała się w perfidny sposób reklamować.

Kupi reklamę na DP to będzie miał, inaczej papa :evil:

Myślę, że trzeba sobie powiedzieć kilka rzeczy.

  1. Program jest ok, i nikomu nie szkodził.

  2. Post, z punktu widzenia administracji faktycznie można podciągnąć pod regulamin.

  3. Podczas przeniesienia do śmietnika zabrakło według mnie informacji o której pisał wyżej Gutek. Na pierwszy rzut oka widać było, że nie był to zwykły spamer co wkleja głupie linki do filmików czy cudownych sposobów zarabiania w internecie. Być może był niedoinformowany, nie trzeba go było “odsyłać z kwitkiem”.

  4. Autor mógł się skontaktować z redakcją i być może program zostałby umieszczony w bazie, nie wiem jakie są zasady, czy umieszczenie programu w bazie jest płatne, czy nie ale jest to fajny soft i wart uwagi.

  5. Trzeba w jakiś sposób promować takie osoby i tu racja dla grandmaniek2010, że się zirytował :wink:

niech autor napisze na adres który podałem :slight_smile:

Jak zwykle, każdy kij ma dwa końce. Generalnie nie jestem zwolennikiem nadgorliwości i szczególnie ostrych reakcji moderacji, w tym przypadku jednak trochę się nie dziwię, autor nie jest postacią rozpoznawalną na forum, wrzuca reklamę. Generalnie moderacja próbuje zachować porządek, nie rozstrzyga czy coś co ktoś reklamuje jest fajne czy nie. Z drugiej strony jesteśmy polskim portalem i zależy nam na promowaniu polskich programów i polskich autorów.

Sposobu działania autora aplikacji nie pochwalam, przyznaję jednak, że wina leży w dużej mierze po naszej stronie, zgłoszenie na maila dostaliśmy i choć program wzięliśmy “na tapetę” to mail zwrotny nie wyszedł. Program naszym zdaniem na kolana nie powala, nie jest innowacyjny. Nie chodzi o to, że jest zły, wcale nie, tylko takich aplikacji jest mnóstwo. Ponadto jest w wiecznej becie.

Nie ma co jednak drzeć szat, program opublikowaliśmy, każdy z nas zdecyduje czy chce go mieć czy nie. Na przyszłość jednak zaznaczam, że nie będziemy tolerować nachalnej promocji.

Przepraszam, za nachalność mogłem to trochę inaczej rozwiązać, poczekać. Tylko właśnie bolało mnie to, że ciągle był brak odpowiedzi na każdy kolejny mail.

Nie chciałem, aby to zostało odebrane jako spam. Chodzi o to, że prościej jest programiście poznać czego oczekują ludzie od takiej aplikacji. Nie jest może innowacyjna, ale chyba jedyna która potrafi scrooblować do Last.fm co parę osób z mojego otoczenia widziało jako wielki “+”.

Program spodobał się na 4programmers.net i na elektroda.pl więc pomyślałem, że nie stanie się nic złego jak i tu również o nim napisze i poznam opinie. Wieczna wersja Beta, ponieważ chce aby aplikacja była naprawdę dobra, Foobar2000 do wersji 1.00 też miał parę ładnych lat.

Nie chce chrzanić RadioSure (to jest nie na miejscu), ale program instaluje się w $AppUserData - wg mnie to jest niedopuszczalne. Każdy wie, że katalog z programami to $ProgramFiles - a to zwykłe śmiecenie po PC. (problemy z UAC)

Jako autor chcę tylko satysfakcji z tego, że to co robię się komuś podoba nic więcej. Różni ludzie mają różne hobby, ja akurat nic innego nie potrafię(no chyba złożyć wzmacniacz), piszę teksty nudne, rysować też nie potrafię czy robić muzyki.

Zresztą piszę większy program - Ultimate Player. Pewnie w 2010 roku rzuciłbym projektem, ale przeczytałem historie Aimp’a i autorowi na początku też nic nie wychodziło, a Aimp2 był jego 6 czy 7 odtwarzaczem. Właśnie ten tekst zainspirował mnie, aby się poddawać tylko walczyć dalej.

Jeszcze raz za dziadostwo z mojej strony przepraszam - naprawdę nie szukam wrogów, ale ludzi którzy ukierunkują projekt w dobrym kierunku i ewentualnie pomogą jeśli będą mieli czas. Fajnie byłoby, aby polski program był taki jak konkurencja :slight_smile:

Aha - jeszcze jedno chciałbym wyjaśnić - bo zhańbiłem trochę projekt :

Nie spamowałem na eradia.net - dostałem tam zaproszenie z elektrody.pl, abym przedstawił aplikacje (od admina tego serwisu) i nawet rangę fachowca od software, na elektrodzie zaś przedstawiłem ten projekt jako 3 rzecz DIY za co dostałem punkty no a wcześniej hosting, a na wrzucie trzymam obrazki do artykułów (z czerwonymi ramkami) bo kiedyś miałem phpBB i tak mi się wygodniej je wklejało. 4programmers.net w dziale do oceny aplikacji dałem swój projekt i tyle

Muzoteka, Banzai Radio są zaprzyjaźnione. A na onet się nie wybieram, bo nie mam za bardzo po co :slight_smile: a i jeśli chodzi kwejk.fm to chciałem, zapytać ich też co wyprawiają z radiem - niestety kwejk.fm upadło :frowning: a na facebooku mam Fanpage - nawet majonez ma, to chyba program też może mieć :smiley:

Usunąłem zawartość bloga - bedę pisał dalej ale nie o moim projekcie - może coś o głośnikach czy wzmacniaczach .

Pozdrawiam, Damian Romek aka DelphiX

Nie ma co histeryzować… Rozwijaj aplikację i pisz o zmianach na swoim blogu, dlaczego nie? Dotychczas używałeś bloga jako sposobu wywierania presji na redakcję i to nam się nie podobało.

W zalewie postów do sprawdzenia nietrudno o błędy. Niestety marketing szeptany to plaga, stąd takie reakcje moderatorów.