Gdzie to miejsce na dysku systemowym ;O

czesc wszystkim, jestem tu w sumie nowy no i mam takie pyttanko ,

wgrywałem sobie od nowa Viste, przez toshiba recovery wizard.

wyglądało to mniej wiecej tak :

  • Selecting a process: mam do wyboru 2 opcje wybieram: - recovery wizard, NEXT

  • Warning! zdajes sie ze enter

  • Selecting a process: mam do wyboru 2 opcje wybieram: - recovery of factory default sowtware, NEXT

  • Recovery of factory default sowtware: mam do wyboru 3 opcje:

  1. Recovery to out-of-box-state zrobi ci format i bedziesz mial kompa w takim stanie jak go kupiles, tzn jak sobie podzieliles dysk na partycje C,D,E to on je usunie. Na partycji C bedziesz mial tylko Windowsa i sterowniki

  2. Recovery without changing the harde disc partitions sformatuje tylko partycje C

  3. Recover to a costom size partition ustawiasz wielkosc partycji C, tzn. zrobi ci jedna partycje o danym ograniczonym rozmiarze

no i oczywiscie wybrałem 2, żeby nie usunęło mi danych z dwoch pozostałych dysków ,

no i niby wszysko poszło ok .

tylko że teraz brakuje mi 10GB na dysku C , oto screen :

vistaz.jpg

no i zapomniałem o ukrytych plikach ale one tam 1GB , wiec nadal 9 GB mi brakuje … czemu tak jest??

Prosze o pomoc :wink:

może się przedział włączył ?

Oprócz ukrytych plików są jeszcze systemowe - być może ich nie zaznaczyłeś. W takich plikach parę GB może siedzieć - odzyskiwanie systemu, plik hibernacji, plik wymiany.

tzn?

Dodane 05.05.2011 (Cz) 13:46

dzieki wielkie, miałeś racje > włączyłem te systemowe i nawet wiecej wyszło niż cały dysk :wink: