Gdzie to przywracanie ust. fabrycznych w Ósemce?

Witam.

Jeszcze na długo przed premierą Ósemki głośno było na temat przywracania systemu do ustawień fabrycznych bez konieczności reinstalacji systemu. Podobno Windows sam miał się zresetować i być świeży jak zaraz po instalacji bez ponownej instalacji.

Nabyłem “8” więc pytam: gdzie jest ta opcja? Czy znowu MS nie zrobił czegoś, co tak głośno reklamował?

Naciśnij WIN + C a następnie: Ustawienia -> Zmień Ustawienia Komputera -> Ogólne na samym dole znajdziesz wszystkie możliwości.

http://w8f.pl/gdzie-znajduje-sie-opcja- … any-1591-t

Rozumiem, dziękuję.

Chciałbym odnośnie tematu zadać jeszcze dwa krótkie pytania. Czy używanie tych opcji jest równie efektywne jak czysta reinstalacja? (czy system choć trochę odzyskuje na sprawności po takim zabiegu) i czy po wykorzystaniu tych opcji system trzeba na nowo konfigurować i aktywować :?:

Osobiście nie korzystam z tego typu dodatków. Wg mnie najlepiej, zaraz po instalacji, aktywacji oraz po zainstalowaniu i skonfigurowaniu aplikacji, zrobić obraz partycji i w razie kłopotów odtworzyć ją :slight_smile:

No tak, pomysł dobry, tylko zbyt późno na to wpadłem :wink: Teraz cały system jest już skonfigurowany, wszelkie oprogramowanie zainstalowane i nie widzi mi się stawiać od nowa system tylko po to by taki obraz partycji wykonać.

Dlatego pytam jak to jest z tymi opcjami :?: