Gdzie ubezpieczyć dom?

(hammer52) #1

Witam. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z ubezpieczycielami i polecił by mi dobrą (rzetelną) firmę ubezpieczeniową. Miałem ubezpieczony dom w Warcie i na nich bardzo się zawiodłem. Kilkanaście lat opłacałem składki, a jak zimą w tym roku zalało mi werandę, to się na mnie "wypieli" Śnieg w rynnie topił się i jednocześnie zamarzał wskutek czego zalewało taras, a potem sufit na werandzie. Odmowę swoją uzasadnili tym, że ich firma nie wypłaca odszkodowania za zalanie powstałe z opadu, a przecież takiego nie było. Owszem część śniegu,którego nie udało się sprzątnąć, leżał na dachu, ale opadu w czasie zalania nie było. Zależy mi na takich firmach, które wypłacają odszkodowania powstałe wskutek zalania, a nie takich, które płacą za szkody powstałe od upadku statków kosmicznych czy komet.

(Akira3179082) #2

Standardowo polecę PZU. Najmniej problemowa ubezpieczalnia w Polsce. Nie polecam grupy ergo (hdi, hestia, mtu), warty. Jedyny wybór pomiędzy Allianz, a PZU. Jeżeli w PZU wyliczą ci ogromną składkę, a w Allianzie dużo mniejszą to wybierz Allianz.

Teraz w PZU jest jakaś promocja, że możesz ubezpieczyć dom + domowników (NNW). Z tego co pamiętam przy nowym domie i wartości prawie miliona zł składka wyszła niecałe 800 zł rocznie.

Tak przy okazji od odmowy możesz się odwołać. Ostatnim czasem powszechną praktyką stało się odmawianie wypłacania odszkodowania, a potem za pierwszym odwołaniem wypłacenie pełnej kwoty. Po prostu wychodzi taniej bo znajdą się ludzie, którzy tak jak ty nie będzie się chciało lub nie będą wiedzieli, że można się odwołać.

(J Gedlek) #3

Cześć i czołem, jako że to mój pierwszy post na forum:)

Ze swej strony polecić mogę porównywarkę przez neta, http://ipolisa.pl/ zawsze tam sobie zestawiam różne oferty i okazuje się, że mój pierwszy wybór (tzn. gdybym sobie nie obliczył za pomocą kalkulatora) nie jest trafny:)