Gdzie umieścić wentylatory?

Witam, mam do dyspozycji dwa wentylatory. Jeden to 80, drugi to 120. Mam obudowe Chieftec z sseri BX big tower. Mam pomysł, że 120 dam na tył i bedzie on wyciagał, a 80 dam z boku i bedzie ona wpychała powietrze. Podajcie mi swoje pomysły i oceńcie mój. Pozdrawiam

no w sumie to nie jest zły pomysł :mrgreen: ale ja 120 dał bym z boku a 80 z tyłu :smiley:

A nie lepiej jeden na przód a drugi na tył (na tył wydajniejszy)?

Remiky mnie się wydaje, że Twój będzie lepszy. Mniej ciepłego powietrza Ci wlatuje do budy, za to więcej Ci wylatuje. Ale ja się zastanawiam czy nie lepiej jest wrzucić 80mm wentylka z przodu budy,na dole? :wink:

No co racja to racja , zawsze to bedzie więcej wdmuchniętego 'swieżego" powietrza , a w dodatku 120 zrobi wiekszy 'huragan" w budzie niż 80 i przy okazji ochłodzi wiecej podzespołów.

Niestety, nie mam z boku miejsca dla 120. Ale zastanawiam się nad daniem 80 z przodu, raczej bym ją położyć bo nie mam jak przykręcić. Dziękuje za wasze opinie. Pozdrawiam

wentylator chcesz kłaść na ziemi ?? :o

Wymyśl jakis sposób żeby on był w pionie, a nie w poziomie.Napewno jest jakiś sposób, pomyśl nad tym.

80mm na przód na dole a 120mm na tył gdzieś na środku jak jest miejsce.

Jak nie masz jak przykręcić to bierz wiertarke i zrób te 4 otwory, a tak wogle to masz kratke na przodzie obudowy.

Oj ludzie Remiky’owi chodziło o to, że postawi wentyl i nie będzie go przykręcał.

Albo najlepiej zrób tak:testujesz ustawienie 120mm z tyłu,80mm z boku patrzysz temp. Nastepnie zmieniasz położenie 80 mm na przód i patrzysz jak się temp. zachowuje :wink: i zostawiasz tam gdzie była niższa temp. :wink: