Gdzie usadowić sobwoofer zestawu LOGITECH Z-5500?

Dość długo mam juz zestaw Logitech Z-5500 i ustawionego mam kolo biurka. Daje ładny efekt ale tylko siedząc przy biurku. Otóż jak siąde na tapczan to prawie jego nei słychać.

Gdzie byłoby go najlepiej ustawic ? Jakies fotki pokoju dac ? :wink:

a nie możesz po kombinować metodą prób i błedów ?

tak się dochodzi do najlepszego optimum…

przy zalozeniu, ze dzwiek niski rozchodzi sie ‘na boki’ , to w miejscu dowolnym, acz nie ograniczonym przeszkodami - biurko, sciana czy sufit :roll:

inna sprawa, ze dobrze by bylo gdyby sub stal na twardej powierzchni

tony wysokie daja kierunkowo, czyli wystarczy siedziec na przeciwko glosnika

tak naprawde, bas poczujesz z odleglosci, bo siedzac przy nim, to tylko nadmucha ci sub w majtki 8)

dsc05758g.jpg w1280.png dsc05760p.jpg w1280.png dsc05761t.jpg w1280.png dsc05762j.jpg w1280.png dsc05763c.jpg w1280.png dsc05764sc.jpg w1280.png

W którym miejscu najlepiej bedzie ? Teraz widać ze stoi obok biurka miedzy sciana a biurkiem. Od biórka dziura wylotowa powietrza jest jakies 10cm. W który miejscu pokoju byloby najlepiej ?

jak już robisz zdjęcia to byś stanął przy ścianie i starał się złapać w obiektywie jak największy obszar pokoju a nie stoisz na środku…

i odstaw to krzesło bo nic nie widać - pewnie tam trzymasz ten subwoofer i dmucha ci w majtki ( tak jak napisał: “clockwork”

Sobwoofer widać na pierwszym zdjęciu całkiem po prawej stronie zza biurkiem!:spades:

Wsadź go pod biórko Bass Reflexem do siebie. Chyba najlepiej. :slight_smile: Sam mam Z-2300 i mam go poprostu pod biurkiem a największy Bass jest właśnie jakieś 1,5M to Bass Reflexu w jego strone.

…sorki ale wcześniej nie zauważyłem go - nie klikałem na zdjęcie a widziałem tylko do miejsca gdzie monitor się kończy…

jeśli możesz przesunąć tą nadstawkę pod monitor w lewo, tak aby biurko dojechało do ściany(w prawą stronę przesunąć) to możesz spróbować postawić go między biurkiem a tą półeczką pod drukarkę i wtedy zobaczyć jak będzie grało…

a co do wstawiania go pod biurko to może troszkę stłumić dźwięk i może być podobnie jak i tam za biurkiem co masz, ale też nie koniecznie bo może być ok… jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział…

Bass Reflex czyli dziura ktora wydostaje sie powietrze ??

miedzy polka pod drukarke a biurkiem z lewej strony tak miałem i było gorzej :confused:

ciężko jest powiedzieć gdzie byś miał najlepszy dźwięk

każdy pokój ma inną akustykę i chyba najlepszym sposobem jak będziesz testował aż znajdziesz najlepsze ustawienie

gdzieś kiedyś czytałem że też ciekawy efekt daje jak ustawisz " tą dziurę " na ścianę (odległość od ściany musisz sam sprawdzić) i w ogóle czy to coś da…

…nie wiem nigdy tego nie testowałem…

może ktoś się pojawi kto ci lepiej poradzi…

Tylko jest tez problem bo kable są zbyt krótkie zeby go gdzies dalej postawić. Spróbuje na początek ją tą dziura do sciany postawic… A glosnikiem do biurka czy do sciany prostopadlej ?