Gdzie usadowić sobwoofer zestawu LOGITECH Z-5500?

(Wojtas23 01 91) #1

Dość długo mam juz zestaw Logitech Z-5500 i ustawionego mam kolo biurka. Daje ładny efekt ale tylko siedząc przy biurku. Otóż jak siąde na tapczan to prawie jego nei słychać.

Gdzie byłoby go najlepiej ustawic ? Jakies fotki pokoju dac ? :wink:

(jarekm26) #2

a nie możesz po kombinować metodą prób i błedów ?

tak się dochodzi do najlepszego optimum...

(Jjoasz) #3

przy zalozeniu, ze dzwiek niski rozchodzi sie 'na boki' , to w miejscu dowolnym, acz nie ograniczonym przeszkodami - biurko, sciana czy sufit :roll:

inna sprawa, ze dobrze by bylo gdyby sub stal na twardej powierzchni

tony wysokie daja kierunkowo, czyli wystarczy siedziec na przeciwko glosnika

tak naprawde, bas poczujesz z odleglosci, bo siedzac przy nim, to tylko nadmucha ci sub w majtki 8)

(Wojtas23 01 91) #4

dsc05758g.jpgw1280.pngdsc05760p.jpgw1280.pngdsc05761t.jpgw1280.pngdsc05762j.jpgw1280.pngdsc05763c.jpgw1280.pngdsc05764sc.jpgw1280.png

W którym miejscu najlepiej bedzie ? Teraz widać ze stoi obok biurka miedzy sciana a biurkiem. Od biórka dziura wylotowa powietrza jest jakies 10cm. W który miejscu pokoju byloby najlepiej ?

(karllodprogramy) #5

jak już robisz zdjęcia to byś stanął przy ścianie i starał się złapać w obiektywie jak największy obszar pokoju a nie stoisz na środku...

i odstaw to krzesło bo nic nie widać - pewnie tam trzymasz ten subwoofer i dmucha ci w majtki ( tak jak napisał: "clockwork"

(Wojtas23 01 91) #6

Sobwoofer widać na pierwszym zdjęciu całkiem po prawej stronie zza biurkiem!:spades:

(system) #7

Wsadź go pod biórko Bass Reflexem do siebie. Chyba najlepiej. :slight_smile: Sam mam Z-2300 i mam go poprostu pod biurkiem a największy Bass jest właśnie jakieś 1,5M to Bass Reflexu w jego strone.

(karllodprogramy) #8

....sorki ale wcześniej nie zauważyłem go - nie klikałem na zdjęcie a widziałem tylko do miejsca gdzie monitor się kończy.....

jeśli możesz przesunąć tą nadstawkę pod monitor w lewo, tak aby biurko dojechało do ściany(w prawą stronę przesunąć) to możesz spróbować postawić go między biurkiem a tą półeczką pod drukarkę i wtedy zobaczyć jak będzie grało...

a co do wstawiania go pod biurko to może troszkę stłumić dźwięk i może być podobnie jak i tam za biurkiem co masz, ale też nie koniecznie bo może być ok... jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział...

(Wojtas23 01 91) #9

Bass Reflex czyli dziura ktora wydostaje sie powietrze ??

miedzy polka pod drukarke a biurkiem z lewej strony tak miałem i było gorzej :confused:

(karllodprogramy) #10

ciężko jest powiedzieć gdzie byś miał najlepszy dźwięk

każdy pokój ma inną akustykę i chyba najlepszym sposobem jak będziesz testował aż znajdziesz najlepsze ustawienie

gdzieś kiedyś czytałem że też ciekawy efekt daje jak ustawisz " tą dziurę " na ścianę (odległość od ściany musisz sam sprawdzić) i w ogóle czy to coś da....

.........nie wiem nigdy tego nie testowałem.......

może ktoś się pojawi kto ci lepiej poradzi...

(Wojtas23 01 91) #11

Tylko jest tez problem bo kable są zbyt krótkie zeby go gdzies dalej postawić. Spróbuje na początek ją tą dziura do sciany postawic.. A glosnikiem do biurka czy do sciany prostopadlej ?