Gdzie w gimpie jest "łapka" ? Jak zrobić chmurki?

Skończył mi się trial na Photoshop i zainstalowałem GIMP’a, ale brakuje mi jednego narzędzia lub nie wiem jakim go zastąpić. Zakładamy, że mam 2 warstwy. Dolna to białe tło 640x480, na drugiej warstwie rysuje sobie kwadracik. Wypełniam go kolorem i … jak przestawić go w inne miejsce ? W PS brałem wskaźnik i przemieszczałem sobie w dowolne miejsce obiekt. Jak to się robi w GIMPie ?

Jak w GIMPie zrobić proste chmurki znane z komiksów :smiley: niebieskie niebo i niebiesko-białe chmurki [nie mylić z dymkami od dialogów]?

Takie coś jest chyba niemożliwe w gimpie.

ROTFL czyli co tam gdzie narysuję prostokąt to tam pozostanie i nie mogę go przesunąć :X ?

Mam wrażenie, że nigdy nie używałeś Gimpa, bo jest to jak najbardziej możliwe.

Jeśli zaznaczysz jakiś obszar, to przeciągając go myszką zmienisz tylko obszar zaznaczenia, a nie przesuniesz tego, co jest pod nim. Musisz wyciąć i wkleić zaznaczenie, a wtedy możesz przesuwać jak chcesz.

A co do chmur, jest coś takiego jak Filtry->Renderowanie->Chmury, ale nie wiem, czy o to Ci chodzi

Hmm szkoda, że trzeba “na około” przemieszczać :slight_smile:

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie - o ile dobrze cię zrozumiałem - wśród narzędzi jest Przesunięcie, które służy do przesuwania warstw, zaznaczeń i obiektów. W kwestii chmurek - niestety, pomóc nie mogę. Pozdrawiam.

Zonk ale wtopa chyba miałem chwile, przyciny ;D

Można i tak, ale po co bawić się w takie rzeczy, skoro można prościej??

Zaznacz ten kwadracik i wybierz w oknie obrazu Zaznaczenie->Oderwij. Wtedy możesz dowolnie przesuwać to coś :slight_smile: