Gdzie w komputerze wpisane jest haslo dostepu do sieci?

Przeszukałem historię ale odpowiedzi nie znalazłem. Proszę o pomoc. Posiadam router D-Link i łączę się z nim bezprzewodowo. Siec jest zabezpieczona. Nie znam niestety hasła i nie mogę się połączyć z innego komputera. W moim gdzieś musi być wpisane na stale ale niestety nie mam pojęcia gdzie. Domyślam się , ze jeśli je odnajdę to wtedy będę mógł sobie odpowiednim programem odkodować kropki. Gdzie szukać w komputerze tego zakodowanego hasła? Z góry dzięki za pomoc.

Al

Skąd mamy pewność, że to Twój router :wink: zresetuj go takim przyciskiem z tyłu :stuck_out_tongue: A jak nie to zaloguj się na niego po kablu :wink:

Jeżeli działasz pod windowsem to użyj wirelesskeyviev.

No tak ale w ten sposób odzyskuje tylko klucz , który jest w instrukcji a mi chodzi o hasło dostępu żebym mógł korzystać z sieci na innym kompie bo w tym jak widać dostęp do sieci mam:)

Tak ten klucz (o ile jest “wyciągnięty” z kompa z którego możesz się połączyć z netem poprzez wspomnianego d-linka) to jest właśnie hasło dostępu do internetu. Masz tam jeszcze podaną nazwę sieci (SSID), typ uwierzytelnienia (Key Type) no i szukane przez ciebie hasło (Key zarówno w wersji Hex jak i Ascii).

Alabama7474 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Co do odpowiedzi na pytanie - skoro, jak piszesz, to Twój router, to jaki problem zalogować się do niego i sprawdzić jakie jest ustawione hasło?

Oj chyba to nie jest jednak Twój router…

Tu odpowiem od razu resztę sprawdzę po pracy i dam znać co z tego wyszło. Dlaczego uważasz, że nie mój? Nie wiem w jaki sposób mam to udowodnić… Nie znam się na komputerach dlatego proszę o porady. Czasem coś co komuś wydaje się banalnie proste dla drugich jest przeszkodą

Nie wiem czy we wszystkich wersjach Windowsa tak jest ale w Windows Vista jest opcja pokaż hasło. W Linuksie też tak jest, być może w innych wersjach Windowsa nie.

Pozdrawiam!

Chętnie to uczynię ale nie wiem jak. Proszę zrozumcie, że są ludzie całkowicie zieloni w tej materii.

Dodane 18.10.2010 (Pn) 18:58

Bardzo dziękuję za poradę pokazał Key Hex i po skopiowaniu działa:) Temat uważam za zamknięty jednocześnie trochę się martwię bo ten program pokazał mi kilka sieci co pewnie oznacza, że ktoś może mi się tym programem włamać

Ale z tego co czytam, to ten program wyciąga raczej hasło z systemu operacyjnego, a nie z eteru. Jeśli sieć jest dobrze zabezpieczona (czytaj WPA2+AES+bardzo trudne hasło, wręcz niemożliwe do zapamiętania), oczywiście każde zabezpieczenie da się złamać ale im skuteczniejsze, tym trudniejsze do złamania i często nieopłacalne lub zajmujące wiele czasu, to niczym nie musisz się martwić (chyba, że używasz WEP i jakieś proste hasełko lub WPA+TKIP, to możesz się martwić o bezpieczeństwo sieci).

Pozdrawiam!