Gdzie w systemie Win XP są wbudowane kodeki?

Tak sprawdziłem - na Celeronie M560 (2.13 GHz na jednym rdzeniu - i zanim porównasz częstotliwość swojego i mojego procesora zauważ że w P4 cała para szła w gwizdek - był ekstremalnie źle zoptymalizowany), 3GB ramu i Intel X3100) wszystko poprawnie chodzi, przy czym “Boso…” i większość materiałów na stronach tvp obciążają procesor w jakiś 20% a taka “Moda na pierdzielenie przez milion odcinków farmazonów” wywołuje prawie 100% obciążenie procesora, przy czym jeszcze się wyrabia na tyle żeby odtwarzać bez najmniejszych problemów. Wystarczy jednak że dorzucę jakiekolwiek inne zasobożerne zadanie w tle i audio zaczyna wyprzedzać wideo.

Na takim łączu to nie ma co liczyć na płynne odtwarzanie.

A widzisz teraz przynajmniej już rozumiesz gdzie jest i na czym polega ten problem z rozjeżdzaniem się dźwięku i obrazu w części materiałów na tvp.pl - zapewne chodzi o te w HD.

Jednego tylko nie rozumiem, bo sprawdziłem to dziś czyli odpalam Chrome , który na czysto już pisałem ile MB pamięci potrafi pożreć, zużycie proca oscyluje wtedy w granicach kilku % - to nie katastrofa.

No i włączam odtwarzanie tej naszej “_ Mody na… _”, i zerkam na bieżąco do Taskmgr-a i co widzę - zużycie proca bardzo się waha od kilku do najwyżej 20 może 23 % i to wszystko. Gdzie tam do 100 % - daleko jeszcze. Zresztą u mnie rzadko kiedy jest to zbliżone lub przekracza to 100%. :arrow:

No i widzę, że odtwarzanie to wciąż się nie wyrabia, ten dźwięk i dialogi w dalszym ciągu znacznie wyprzedzają ten obraz.

Dziwne, bo przecież choćby w “_ Boso… _”, a więc w SD to nie występuje.

A przecież odtwarzam to na jednej z najbardziej obciążających procek i RAM przeglądarek czyli Chrome.

Zaczynam się zastanawiać co tu jest grane i czy rzeczywiście chodzi tutaj o kwestie tego nadmiernego obciążenia ?

Czy to nie jest jednak sprawa wynikająca z jakiegoś bałaganu w tych kodekach, może ?

Pamiętam, że dawniej, przed zmianą na SL - w odtwarzaczu WMP nie było z tym najmniejszych problemów. A przecież limit był ten sam, RAM-u wtedy i też jak dotąd nie zwiększałem.

To co mnie zastanawia, to czy nie wynika to ze specyficzności odtwarzacza Silverlight , a zwłaszcza retransmisji w nim w HD?

No, ale skoro piszesz, że i u Ciebie na znacznie mocniejszym procku i pozostałych osiągach to też występuje, to ja już sam nie wiem.

Może jeszcze dorzucę tak tytułem uzupełnienia, ze kartę graficzną mam NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (MC), z zapytaniem czy ten układ graficzny nie przyczynia się przypadkiem w znaczącym stopniu do tego problemu. :slight_smile:

Na płynne nie, o czym już wielokrotnie pisałem - to dla mnie nie problem i się z tym godzę. Płynność swoją drogą - powtarzam. Tu chodzi o zapewne coś jeszcze innego. Prawdopodobnie to obciążenie jednak, albo tak wszystkiego po trochu.

Tylko skąd bierze się to potwierdzone już tutaj “rozjeżdżanie się” dźwięku z obrazem ?

Gdyby tego nie było, dla mnie wszystko byłoby już OK. :wink: